Історія становлення


До проголошення України незалежною державою до складу Міністерства рибного господарства СРСР входило чотири великі самостійні виробничі підрозділи – Всесоюзне рибопромислове об’єднання «Азчорриба», Головне управління рибного господарства внутрішніх водойм України «Укрголоврибгосп», об’єднання «Укррибпромзбут», Головне управління «Укрголоврибвод» та окремі підприємства, які входили до «Союзрибголгоспоб’єднання», Всесоюзних виробничих об’єднань «Ремрибфлот», «Союзсіткоснасть» та Всесоюзного науково-виробничого об’єднання по рибництву.

Кризовий стан економіки у перші роки незалежності України суттєво вплинув на рибну галузь, що призвело до її структурних змін та руйнації єдиного рибогосподарського комплексу.

Зазначене не могло не позначитись на структурі управління галуззю, у якій неодноразово проводились численні реорганізації та перетворення органу управління.

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року був створений Державний комітет України по рибному господарству і рибній промисловості, якому не підпорядковувались підприємства рибної галузі, які входили до складу Міністерства сільського господарства і продовольства України.

Указом Президента України від 30 листопада 1994 року з метою формування та здійснення єдиної державної політики щодо розвитку рибного господарства, удосконалення управління галуззю було створено Міністерство рибного господарства України.

Указом Президента України від 25 липня 1997 на базі Міністерства рибного господарства України утворено Державний комітет рибного господарства України, який став правонаступником прав і обов'язків ліквідованого Міністерства рибного господарства України.

15 березня 2000 року постановою Кабінету Міністрів утворюється на базі Державного комітету рибного господарства, що ліквідується, Державний департамент рибного господарства як урядовий орган державного управління у складі Міністерства аграрної політики України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 № 752 "Про ліквідацію державного Департаменту рибного господарства України" Укрдержрибгосп було ліквідовано та створено у складі Мінагрополітики Департамент рибного господарства.

2 листопада 2006 року утворюється Державний комітет рибного господарства України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2007 року № 42 «Про затвердження Положення про Державний комітет рибного господарства України» створено Державний комітет рибного господарства України.

І, нарешті, Указом Президента України від 16 квітня 2011 року «Про Державне агентство рибного господарства України» створено Держрибагентство України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t t