Звіт за результатами візиту до Фінляндської Республіки


Відповідно до плану заходів залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX на І півріччя 2012 року, затвердженого Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку та торгівлі України Клюєвим А.П. (доручення від 17.09.2011 № 42062/1/1-11), та запрошення Європейської Комісії ELARG/D2/TAIEX/AZ/LI Ares (2012) від 27 квітня 2012 року, у період з 29 травня по 02 червня 2012 року делегація Державного агентства рибного господарства України (далі – Держрибагентство України) здійснила візит до Фінляндської Республіки.

Основною метою відрядження було вивчення належної практики держав-членів ЄС у сфері податкової системи, яка діє щодо галузі рибного господарства та соціально-економічних заходів з управління рибним господарством, відповідно до умов СОТ.

Представники Регіонального центру економічного розвитку, транспорту та екології південно-західної Фінляндії пан Карі Ранта-ахо та пан Віллє Турта, надали детальну інформацію стосовно обсягів фінансування та напрямів субсидіювання рибного господарства, формах взаємодії користувачів водних живих ресурсів та органів управління рибного господарства в частині отримання субсидій. Субсидіювання рибного господарства у ЄС суворо регламентується як на рівні ЄС, так і на національному рівні. Зокрема, відповідно до Плану дій, прийнятого рішенням Комісії ЄС від 20.11.2007 р., у Фінляндії розроблено національні програми з аквакультури, професійного рибальства та розвитку переробки і торгівлі рибою. Основними пріоритетами для надання допомоги Європейським фондом рибного господарства є:

-допомога флоту у пристосуванні видобувних потужностей та рибальських зусиль до наявної кількості рибних ресурсів;
-підтримка різних галузей виробництва (аквакультура, переробка, продаж);
-надання допомоги діяльності з забезпечення спільних інтересів галузі;
-підтримка сталого розвитку територій, залежних від рибного господарства;
-забезпечення технічної підтримки країнам-членам ЄС для забезпечення доступності допомоги.


Субсидії з Європейського фонду рибного господарства отримують малі та середні підприємства (із річним торгівельним обігом не більше 50 млн євро, що залучають у виробництво не більше 250 працівників), державні та муніципальні організації та навчальні заклади. Розмір дотацій варіюється залежно від напряму дій: компенсуються інвестиції в риболовецькі судна, різноманітність риболовецьких знарядь лову та їхній захист на суднах більше 12 метрів (морське рибальство та регіональне співробітництво) – 30%, інвестиції у прибережне рибальство (на суднах менше 12 метрів) – 50%, аквакультурне виробництво – 30%, рибальство у внутрішніх водах – 50%, переробка та оптова торгівля рибою – 20%, заходи, спрямовані на стале рибальство та захист довкілля – 90% (збитки, спричинені сірим тюленем, компенсуються у повному обсязі). Окрім цього, об’єднанням рибалок частково компенсують видатки, пов’язані з організацію різних видів співробітництва (ланцюгів виробництва, переробки, перевезення, маркетингу), розвитком професійної кваліфікації, тренінгами з безпеки і впровадження технічних інновацій, які не збільшують промислове зусилля, підвищення кваліфікації рибалок, яким менше 40 років; за списання судна на брухт екіпаж отримує разове відшкодування. Слід зазначити, що молоді (молодше 40 років) рибалки отримують винагороду за придбання першого судна – не більше ніж 15% від його вартості, але не більше 50 тис. євро – за умови, що вік судна 5-30 років, воно призначене для морського рибальства, довжина менше 24 м.

Слід зазначити, що підприємства, які завдають шкоди навколишньому середовищу, виплачують значні компенсації. Для цих коштів створено спеціальний фонд, який використовується виключно на відновлення екосистем, на які було спрямовано негативну дію.

Зустріч із представниками митниці паном Самі Суоміненом та пані Сірпою Ліндберг також була інформативною. Розглянуто питання щодо компенсації вартості палива рибалкам та митного оподаткування продукції рибальства державою прапора під час ввезення на свою територію.

Слід зазначити, що принцип компенсації у ЄС передбачає відшкодування акцизного збору за паливо, яке було придбане рибалками.

Читайте також:

  Щодо промислового рибальства у водах Грузії

  Інформація щодо стану рибальства США у 2014 році

  Спільна політика рибальства. Серпень 2015

  Спільна політика рибальства. Липень 2015

  Краще розуміння даних про рибні запаси Європи, необхідне для забезпечення їх сталості

  Напівфабрикати з коропа можуть допомогти призупинити спад та спричинити зростання комплексу аквакультури з вирощування коропів

  Огляд рибного господарства ЄС

  ЄС: Сталі знаряддя для найбільшого ринку морепродуктів у світіДокументы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел.:+38 (044) 486-62-43, тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t