Всесвітній фонд дикої природи закликає до створення глобальної системи відстеження морепродуктів


Новаторською заявою, зробленою цими днями на Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія), Всесвітній фонд дикої природи (ВФДП) закликав світових лідерів рибогосподарського сектору створити нову глобальну систему відстеження походження морепродуктів, де б споживачі, підприємства та уряди мали повний доступ до інформації про морський промисел.

Ця заява є першим багатостороннім закликом до створення такої системи і може передбачати важливу роль Всесвітнього економічного форуму у підтримці розвитку сталого рибальства.

У заяві, зробленій Радою глобального порядку денного з питань океанів, засідання якої проводиться у рамках форуму, визнається нагальна необхідність відстеження рибних продуктів від «вилову до тарілки» як засобу для взаємопов’язання ринків із сталим рибальством, а також боротьби з незаконним промислом, який продовжує бути головною причиною виснаження морських запасів.

Світ зіткнувся з безпрецедентною кризою перелову, причому майже 87 відсотків промислового рибальства у світі здійснюється на/або перевищує максимально допустимий рівень – за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації при ООН (ФАО).

Тим часом, за оцінками експертів, 20 відсотків світового вилову риби складають продукти тіньового сектору рибальства. Розв’язання цієї проблеми значною мірою залежить від надання учасниками ринку і регулюючими органами достовірної інформації стосовно рибних продуктів, які з них є легальними і знаходяться на безпечному рівні, а які ні. Але на даний час доступ до інформації і механізмів, необхідних для відстеження походження продукції, добутої з дикою природи є скоріше винятком, ніж правилом.
«Становлення стійкого комерційного рибальства є важливою глобальною проблемою», сказав Генеральний директор ВФДП Джим Ліп. «Спільна заява, зроблена в Давосі, вказує шлях до однієї з важливих складових розв’язання ситуації».

Створення надійної системи відстеження морепродуктів вимагає узгодження між регулюючими та комерційними практиками через національні кордони та підгалузі рибної промисловості, починаючи від дрібних виробників у країнах, що розвиваються до великих роздрібних мереж і власників торгових марок в Європейському Союзі (ЄС), США і Японії.

«Ставки високі для світової індустрії морепродуктів та для мільйонів людей у всьому світі, які залежать від риби як від джерела білка і від рибалки як засобу отримання коштів для існування», зауважив Ліп.

Рада глобального порядку денного з питань океанів об'єднує міждисциплінарну групу експертів і лідерів у галузі збереження океанів, політики і торгівлі у всьому світі. Всесвітній фонд дикої природи, який представлений у Раді, допоміг розробити спільну заяву в Давосі і запустив проект Прозорі Моря, зосереджений на відстежуванні морепродуктів і на боротьбі з незаконним промислом.

Читайте також:

  Щодо промислового рибальства у водах Грузії

  Інформація щодо стану рибальства США у 2014 році

  Спільна політика рибальства. Серпень 2015

  Спільна політика рибальства. Липень 2015

  Краще розуміння даних про рибні запаси Європи, необхідне для забезпечення їх сталості

  Напівфабрикати з коропа можуть допомогти призупинити спад та спричинити зростання комплексу аквакультури з вирощування коропів

  Огляд рибного господарства ЄС

  ЄС: Сталі знаряддя для найбільшого ринку морепродуктів у світіДокументы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел.:+38 (044) 486-62-43, тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t