Українські науковці обговорили новітні підходи відтворення аборигенних видів риб


28 травня 2019 року на базі ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» в рамках святкування Дня науки відбувся науково-практичний семінар «Досвід створення колекційних стад аборигенних видів риб та перспективи їх відтворення». Організаторами заходу виступили директор БУ «Методично-технологічний центр з аквакультури» Юрій Шарило та директор Новокаховського рибоводного заводу Ігор Дикуха.

В зустрічі також взяли участь Наталія Вдовенко (Національний університет біоресурсів і природокористування України), Наталія Гриневич (Білоцерківський національний аграрний університет), Микола Світельський, Микола Федючка, Оксана Іщук (Житомирський національний агроекологічний університет), Леонід Байдак, Марія Стась (Дніпровський державний аграрно-економічний університет), Роман Дмитришин (лідер Ради учнівського самоврядування «Надія», СЗШ № 297, м. Київ) та інші.

В рамках семінару відбулася презентація рукопису монографії «Формування та функціонування Спільної рибної політики Європейського Союзу та шляхи її реалізації в Україні» за загальною редакцією д. е. н., проф. Наталії Вдовенко, завідувача кафедри глобальної економіки НУБіП. Також учасники обговорили перспективи підготовки кадрів на базі державних підприємств. Перлиною науково-практичного семінару став майстер клас «Відтворення аборигенних видів риб».

«Світовий технологічний та економічний прогрес тісно пов'язаний з розвитком науки, можливістю і здатністю розширювати межі та пропонувати реальні технологічні рішення для поліпшення життя людей. Сьогодні перед країною стоять складні виклики, відповідь на які визначатиме умови життя українців на декілька поколінь. У планах заводу протягом найближчих декількох років зробити нові, активні кроки на шляху впровадження у виробництво новітніх технологій отримання і вирощування підрощеної молоді, цьоголітків судака, щуки, сома, лина, в’юна та створення колекційних стад аборигенних видів риб, їх відтворення», - зазначив Ігор Дикуха.

За результатами науково-практичного семінару учасниками досягнута основна мета – створити комунікацію між рибогосподарською наукою, освітою та виробництвом; спрямувати науково-педагогічних працівників провідних галузевих вузів на сучасні досягнення у відтворенні аборигенних видів риб Нижнього і Верхнього Дніпра; запровадити новітні принципи екологізації виробництва і довести до суспільства значення та екологічну важливість відтворення риби в природі та житті людини.


«Протягом квітня до українських водойм ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» було випущено понад 1,4 млн екз. мальків щуки. У водойми Херсонщини вселили 589 466 екз. судака, перевиконавши плановий показник на 78,6 %. Влітку здійснюватиметься також випуск мальків сома. Всього ж за 30 років виробничої діяльності обсяги зариблення (вселення) водних біоресурсів складають близько 78 млн екз. однорічок та дворічок рослиноїдних видів риб та коропа, а також мальків та однорічок хижих видів риб: судака, щуки, сома», - відмітила головний рибовод Новокаховського рибзаводу Людмила Шкуропат.

Завдячуючи злагодженій, високопрофесійній дискусії, яка відбулась на ставках, актуальним виступам доповідачів під час пленарного і секційного засідань, змістовний та науково-технічний рівень заходу високо оцінено його учасниками при обговоренні перспективи відтворення аборигенних видів риб в Україні.

«Маю надію, що плідна співпраця між ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» і учасниками семінару знайде своє логічне продовження та розвиток екологічного виховання суспільства відбуватиметься і в подальшому», - заявив директор БУ «Методично-технологічний центр з аквакультури» Юрій Шарило.Читайте також:

  Державний реєстр рибогосподарських водних об’єктів (їх частин) станом на 18.10.2019 року

  Інтерактивна карта аквакультурних підприємств України

  Інформація про стан надання суб’єктами аквакультури звітної інформації за формою 1 А-риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 2018 рік» в розрізі областей

  Магістрам Національного університету біоресурсів та природокористування розповіли про орендні відносини в аквакультурі

  Огляд виробництва продукції аквакультури в Україні за даними статистичної форми 1а-риба (річна) за 2018 рік

  Підбито підсумки надання консультацій в сфері аквакультури у 2018 році

  А що ви знаєте про небезпеку сірководню у рибницькій водоймі?

  Студентам Житомирського національного агроекологічного університету розповіли про інноваційні технології в аквакультуріДокументы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t