Щодо співробітництва з Європейським Союзом


Налагодження дієвого та взаємовигідного співробітництва з Європейським Союзом в галузі рибного господарства є для Державного агентства рибного господарства України одним із пріоритетів у міжнародній діяльності.

Держрибагентство України та науковці профільних інститутів рибної галузі беруть участь як спостерігачі та експерти у нарадах з Чорного моря, що відбуваються в рамках діяльності дорадчих органів Єврокомісії, Наукового комітету та Спеціальної групи Генеральної комісії ФАО з питань рибальства у Середземномор’ї (ГКРС).

Перспективним напрямом співробітництва України з Європейським Союзом є участь українських науковців у роботі з європейськими колегами у проектах ефективного та сталого управління рибними запасами басейну Чорного моря, а також налагодження взаємодії між органами рибоохорони України та Європейською агенцією з контролю за рибальством (European Fisheries Control Agency - EFCA).

Стримуючим фактором у такій взаємодії є недостатній рівень фінансування українських наукових закладів та органів рибоохорони порівняно з досягнутим у країнах ЄС, зокрема за рахунок фінансування безпосередньо з бюджету ЄС. Тому залучення до співпраці українських науковців та співробітників органів рибоохорони було б набагато більш ефективним за технічної та фінансової допомоги ЄС з метою прискорення взаємної адаптації.

Українські науковці мають значний стаж та досвід (в тому числі передових країн світу та в рамках міжнародних риболовних організацій) щодо наукових досліджень у даній сфері.

Необхідно відзначити, що Державному агентству рибного господарства України вдалося долучитись до програми технічної допомоги ЄС ТАІЕХ. У вересні 2011 року відбулися семінари щодо методів управління аквакультурою та щодо боротьби з ННН-рибальством. Участь у семінарах взяли співробітники Держрибагентства України, представники установ та організацій рибної галузі, а також користувачі водних живих ресурсів та виробники рибної продукції.

На даний час активно опрацьовується питання здійснення візиту в поточному році до України Комісара ЄК з питань морегосподарської діяльності та рибальства пані М. Даманакі. Візит очільника рибної галузі Європейського Союзу до України стане безперечним імпульсом для рибної галузі нашої держави у відносинах з ЄС.

На осінь поточного року заплановано здійснення спільних українсько-литовських заходів у рамках проекту технічної допомоги ТWINNING (фінансується ЄС та державами Євросоюзу).


Читайте також:

  ЄС є найбільшим у світі торговцем продуктами рибного господарства, - Держрибагентство

  Регламент (EU) № 508/20 Європейського парламенту і Ради від 15.03.2014

  Інтегровані економічні рекомендації (економічне дорадництво) в управлінні рибним господарством ЄС

  Вивчення проблеми: вплив на торгівлю морепродуктами російської заборони на імпорт

  Витяги із щорічного огляду «EU Fisheries and Aquaculture Markets Highlights - 07/2015»

  Кармену Велла. Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, морських справ та рибальства. Виступ на «Expo 2015»

  Науковці повідомляють про позитивні тенденції в європейській галузі рибальства

  Добробут тварин в галузі аквакультури ЄСДокументы: 1-8, 9-16, 17-24.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел.:+38 (044) 486-62-43, тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t