Щодо співробітництва з Європейським Союзом


Налагодження дієвого та взаємовигідного співробітництва з Європейським Союзом в галузі рибного господарства є для Державного агентства рибного господарства України одним із пріоритетів у міжнародній діяльності.

Держрибагентство України та науковці профільних інститутів рибної галузі беруть участь як спостерігачі та експерти у нарадах з Чорного моря, що відбуваються в рамках діяльності дорадчих органів Єврокомісії, Наукового комітету та Спеціальної групи Генеральної комісії ФАО з питань рибальства у Середземномор’ї (ГКРС).

Перспективним напрямом співробітництва України з Європейським Союзом є участь українських науковців у роботі з європейськими колегами у проектах ефективного та сталого управління рибними запасами басейну Чорного моря, а також налагодження взаємодії між органами рибоохорони України та Європейською агенцією з контролю за рибальством (European Fisheries Control Agency - EFCA).

Стримуючим фактором у такій взаємодії є недостатній рівень фінансування українських наукових закладів та органів рибоохорони порівняно з досягнутим у країнах ЄС, зокрема за рахунок фінансування безпосередньо з бюджету ЄС. Тому залучення до співпраці українських науковців та співробітників органів рибоохорони було б набагато більш ефективним за технічної та фінансової допомоги ЄС з метою прискорення взаємної адаптації.

Українські науковці мають значний стаж та досвід (в тому числі передових країн світу та в рамках міжнародних риболовних організацій) щодо наукових досліджень у даній сфері.

Необхідно відзначити, що Державному агентству рибного господарства України вдалося долучитись до програми технічної допомоги ЄС ТАІЕХ. У вересні 2011 року відбулися семінари щодо методів управління аквакультурою та щодо боротьби з ННН-рибальством. Участь у семінарах взяли співробітники Держрибагентства України, представники установ та організацій рибної галузі, а також користувачі водних живих ресурсів та виробники рибної продукції.

На даний час активно опрацьовується питання здійснення візиту в поточному році до України Комісара ЄК з питань морегосподарської діяльності та рибальства пані М. Даманакі. Візит очільника рибної галузі Європейського Союзу до України стане безперечним імпульсом для рибної галузі нашої держави у відносинах з ЄС.

На осінь поточного року заплановано здійснення спільних українсько-литовських заходів у рамках проекту технічної допомоги ТWINNING (фінансується ЄС та державами Євросоюзу).


Читайте також:

  Регламент (EU) № 508/20 Європейського парламенту і Ради від 15.03.2014

  Інтегровані економічні рекомендації (економічне дорадництво) в управлінні рибним господарством ЄС

  Вивчення проблеми: вплив на торгівлю морепродуктами російської заборони на імпорт

  Витяги із щорічного огляду «EU Fisheries and Aquaculture Markets Highlights - 07/2015»

  Кармену Велла. Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, морських справ та рибальства. Виступ на «Expo 2015»

  Науковці повідомляють про позитивні тенденції в європейській галузі рибальства

  Добробут тварин в галузі аквакультури ЄС

  Політика у сфері рибальства та санітарні норми рибної продукції (Травень, 2014)Документы: 1-8, 9-16, 17-24.
Пошук: 
   Русский язык English

Конкурс до рибного патруля

Відео-медіацентр                               


Гаряча лінія

Новини        Всі відео        Наш Youtube канал

Нормативні акти                 Корисні посилання

Накази Держрибагентства

Накази територіальних органів Держрибагентства

Проекти нормативних актів

Накази Мінагрополітики
Графіки прийому громадян
Для звернення громадян

Рибальство в Україні

Вакансії

Контакти


Карта державних підприємств та установ
Карта державних підприємств та установ
21:39 16.08.2015

© 2004-2016 Державне агентство рибного господарства України, 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 45-а
Всі права застережено

Схема проїзду
FGS_Studio