Румунія поділиться досвідом з Україною в питанні охорони водних біоресурсів


Румунські колеги поділяться досвідом з Одеськими рибоохоронними патрульними в питанні охорони водних біоресурсів. Такої домовленості було досягнуто на румунсько-українській робочій зустрічі з налагодження співробітництва в сфері охорони рибних ресурсів дельти Дунаю 23 травня, що відбулась в Одесі. Востаннє, подібний захід проходив близько 20 років тому.

В зустрічі взяли участь губернатор Біосферного заповідника дельти Дунаю (Румунія) Малін-Матеі Мушетеску, директор Дунайського біосферного заповідника (Україна) Олександр Волошкевич, начальник Управління Держрибагентства в Одеській області Сергій Юрчук, Одеський рибоохоронний патруль, представники прикордонної служби, міністерства навколишнього середовища Румунії, WWF Румунії та WWF в Україні.


Керівник Одеського рибоохоронного патруля розказав про систему охорони водних біоресурсів (риби) в Україні. «Одеський рибоохоронний патруль є новим органом, завданням якого є якісно інший контроль на водоймах. У рибному патрулі Одещини працює 47 патрульних. Основним нашим завдання є патрулювання водойм та проведення рибоохоронних рейдів, затримання порушників правил рибальства, перевірка діяльність рибалок-промисловиків та законності походження риби у точках продажу. Також патрульні активно співпрацюють з громадськістю та проводять роз’яснювальну роботу з рибалками». Він висловив надію на подальшу співпрацю з рибоохоронними органами Румунії заради збереження осетрових, а також обміну досвідом у боротьбі з браконьєрством. Також Сергій Юрчук повідомив, що попередньо домовлено, рибоохоронні патрульні Одещини завітають на навчання до Румунії на початку осені 2017 року.


Губернатор Біосферного заповідника дельти Дунаю Румунії Малін-Матеі Мушетеску презентував систему роботи, механізм встановлення квот на вилов риби на заповідній території, розподіл території заповідника на зони, види риб, які зустрічаються у заповіднику та які занесено до Червоної Книги. Директор Дунайського біосферного заповідника України Олександр Волошкевич розповів про особливості заповідника і механізми його роботи на території України.

В рамках зустрічі було обговорено питання налагодження взаємодії між Україною і Румунією заради збереження та відновленню популяції осетрових риб у нижній течії Дунаю. Йшла мова про промислове та любительське рибальство: правила, норми та штрафи у внутрішніх та морських водах в обох країнах.

За круглим столом було розглянуто питання щодо планування спільних моніторингових заходів, співпраці у боротьбі з нелегальним рибальством в прикордонних районах, а також налагодження каналів передачі інформації.

Учасники зустрічі виділили основні напрямки взаємодії, такі як координація дій під час скату молоді осетрових, спільне патрулювання територій рибоохоронними патрульними Румунії та України, синхронізація часу нерестових заборон, обмін досвідом у сфері наукових напрацювань – про хід нересту, розвиток малька тощо.Читайте також:

  У водоймах Одеської області заборонений будь-який вилов риби під час нересту

  На Одещині виявлено грубе порушення правил рибальства

  З початку року Одеський рибоохоронний патруль вилучив більше 1 тонни риби зі збитками на 321 тис грн

  Одеським рибоохоронним патрулем було зафіксовано 54 порушення за тиждень

  Повідомлення про проходження перевірки Стороженка Я.А.

  З 1 березня стартує заборона на вилов раків у дністровських водоймах

  За 7 днів Одеський рибоохоронний патруль зафіксував 30 порушень на водоймах

  Наказ від 08.02.2018 № 228 «Про встановлення державної заборони на лов камбали-глоси у внутрішніх водних об’єктах Одеської області»Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128.
Пошук: 
   Русский язык English

Конкурс до рибного патруля

Відео-медіацентр                               


Гаряча лінія

Новини        Всі відео        Наш Youtube канал

Нормативні акти                 Корисні посилання

Накази Держрибагентства

Накази територіальних органів Держрибагентства

Проекти нормативних актів

Накази Мінагрополітики
Графіки прийому громадян
Для звернення громадян

Рибальство в Україні

Вакансії

Контакти


Карта державних підприємств та установ
Карта державних підприємств та установ
21:39 16.08.2015

© 2004-2016 Державне агентство рибного господарства України, 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 45-а
Всі права застережено

Схема проїзду
FGS_Studio