Представники Держрибагентства взяли участь в міжнародній регіональній конференції ''Аквакультура сьогодні та завтра. Розкриття потенціалу''


23.05.2019

Представники Держрибагентства взяли участь в міжнародній регіональній конференції ''Аквакультура сьогодні та завтра. Розкриття потенціалу''

В період з 16 по 17 травня 2019 року у м Верона (Італія) відбулась міжнародна регіональна конференція на тему: «Аквакультура сьогодні та завтра. Розкриття потенціалу» за участю представників Держрибагентства. Захід було організовано Міжнародною організацією з розвитку рибальства і аквакультури в Європі «EUROFISH» у співпраці з Генеральною комісією з питань рибальства у Середземномор’ї (GFCM) FAO, Міністерством сільського господарства, продовольства, лісового господарства та туризму Італії, а також Італійською асоціацією виробників аквакультури (API).

Метою зустрічі було сприяння широкому обміну знаннями і найкращими практиками між експертами та виявлення конструктивних висновків щодо підтримки майбутнього аквакультури, її сталого розвитку.

Аквакультура є перспективним сектором економіки в багатьох країнах Європи. Проте існують фактори, що блокують розвиток цього сектору, гальмують зростання якісних показників. Тому основним меседжем конференції став пошук шляхів розблокування потенціалу аквакультури. Для цього учасникам заходу було запропоновано різні практики сталого розвитку аквакультури не лише в Європі, а й в усьому світі.

Директор «EUROFISH» Айна Афанасьєва зазначила, що розвиток аквакультури потребує ретельного планування, запровадження заходів із раціонального використання ресурсів, кооперації бізнесу. Це дасть змогу вирішувати виробничі питання, координувати дії та розвивати нові напрямки.

Старший співробітник з аквакультури GFCM Фабіо Маса окреслив перспективи розвитку аквакультури в басейнах Середземного та Чорного морів. Він зазначив, що на розвиток рибної галузі Європи значно впливають процеси глобалізації. За таких обставин потрібне науково-обґрунтоване планування розвитку рибництва та рибальства. Для цього за сприяння GFCM розроблена Стратегія сталого розвитку аквакультури в Середземному та Чорному морях, що має гармонічно поєднувати економічні параметри з екологічними і соціальними сферами.

«Вирішення проблем аквакультури можливе лише за умови консолідації всіх учасників ринку. Майбутнє аквакультури - організована кооперація виробників та розвиток ланцюжків доданої вартості продукції аквакультури», - підкреслив Фабіо Маса.

З метою посилення співробітництва в регіоні Чорного моря створені два демонстраційні центри аквакультури (АDC) на базі Національного інституту морських досліджень та розробок (NIMRD) «Grigore Antipa» у м. Констанца, Румунія та Центрального науково-дослідного інституту рибного господарства (CFRI) у м. Трабзон, Туреччина. Робота АDC стала важливим інструментом для ефективного обміну знаннями та поширення кращих практик морської аквакультури.

На основі представлених презентацій спікери та учасники конференції провели обговорення широкого спектру питань та проблем, пов’язаних з аквакультурою. Основним аспектом обговорення кращих практик управління аквакультурою залишається впровадження спеціальних зон для ведення аквакультури. Більшість країн зазначили, що аквакультура, нажаль, має менший пріоритет порівняно з такою діяльністю, як туризм, вантажні перевезення, національні парки, заповідники тощо.

Під час заходу було наголошено, що особливо важливими залишаються аспекти сертифікації аквакультури, простежуваності, інформування споживачів та проведення інформаційних кампаній з підтримки попиту на вітчизняну продукцію. Простежуваність все більше стає невід’ємною частиною очікувань споживача у ЄС та сусідніх з ним країнах. Також було зазначено важливість створення позитивного іміджу аквакультури, використовуючи, серед іншого, доступні ІТ-технології. Це має ключове значення для соціальної прийнятності сектору та просування продукції, як у Європі, так і в усьому світі.

В ході конференції спікерами були надані матеріали про позитивні практики ведення аквабізнесу, наприклад, створення циклічної моделі економіки в аквакультурі Норвегії, застосування безвідходних технологій переробки продукції аквакультури, запровадження інноваційних технологій (комбіноване вирощування RAS + ставки) та інше. Відмічено необхідність фінансової підтримки аквабізнесу та врахування досліджень в сфері впливу змін клімату на рибну галузь у довгостроковому плануванні її розвитку. Це дасть можливість об’єктам аквакультури швидко адаптуватися до нових умов та удосконалювати технології.


В умовах глобалізації спікерами конференції рекомендовано приділяти особливу увагу популяризації аквакультури, екологічному вихованню населення та іншім соціальним факторам, які покращують соціальне сприйняття аквакультури. Особливу увагу необхідно приділяти екологічному вихованню дітей, їх дбайливому ставленню до природи, обізнаності щодо різних аспектів аквакультури.

На панельній дискусії спікерами були визначені основні аспекти перспектив сталого розвитку аквакультури. Серед головних було визначено такі: створення рівних умов конкуренції, оптимальних умов для розвитку малого і середнього бізнесу у сфері аквакультури; максимальне дотримання принципів ненанесення шкоди довкіллю під час виробництва, а також життю та здоров’ю тварин; сучасні методи селекції та заходи з коректного використання сучасних порід риб та інших водних організмів; сучасні корми та методи годування; менеджмент у сфері аквакультури; поширення сучасних заходів профілактики і боротьби із захворюваннями; створення нових видів продуктів, орієнтованих на попит з боку вимогливих споживачів, чутливих до реклами. Окремо зазначена важлива роль міжнародного і регіонального співробітництва, а саме: комунікації, обміну знаннями та поширення кращих практик і досвіду. При цьому значні інвестиції, як державні, так і приватні, дають можливість розвивати аквакультуру в країнах, що розвиваються. Крім того, глобалізація ринкових відносин сприяє розвитку виробництва продукції аквакультури.

Закриваючі роботу конференції модератор Стів Чейд (Австрія) підсумував, що майбутнє світової аквакультури - це подальший розвиток, який буде базуватися на удосконаленні співробітництва та обміну знаннями.

Довідкова інформація:

Організаторами конференції була представлена можливість здійснити візит на осетрове підприємство Agroittica Lombarda та ознайомились із сучасною практикою італійських осетроводів. На виробничій базі підприємства вирощують білугу, севрюгу, російського, сибірського, білого та адріатичного осетрів. Підприємство засновано у 1977 році та орієнтовано на відтворення осетрових видів риб. Застосована модель аквакультури на підприємстві базується на управлінні складними системами, які сприяють біологічним процесам та підтримці природного балансу екосистеми. Таким чином, осетри мають можливість жити в середовищі, дуже схожому на природне, і мати доступ до природної кормової бази. Це підвищує сталість виробництва, а також органолептичну якість м'яса і, особливо, харчової ікри.

У 1992 році після нарощування необхідного біологічного потенціалу, підприємство Agroittica Lombarda збудувало сучасний переробний завод на якому, крім продукції осетрових риб, виробляються інші рибні продукти. З особливою гордістю представники підприємства зазначили, що завдяки суворому санітарному контролю заводу вдалося реалізувати амбітну мету. Так, після багатьох років удосконалення технології відтворення білого осетра зараз отримують від цього виду надзвичайно якісну продукцію, яка характеризується великим розміром ікринок з особливо чистим, вишуканим смаком. Сьогодні підприємство є одним із найпотужніших виробників чорної ікри, продукція якого продається не лише в Італії, а й в багатьох країнах світу. Загальний щорічний об’єм готової продукції (харчової ікри) складає 28 тонн.Читайте також:

  У Звенигородське водосховище вселено понад 3 тонни риби
У Звенигородське водосховище вселено понад 3 тонни риби 18 жовтня 2019 року в акваторії пляжу м. Звенигородка Черкаської області відбувся другий етап зариблення Звенигородського водосховища. Вселення здійснювалось за рахунок коштів Черкаської обласної державної адміністрації, ... >>>

  Вінницький та Тернопільський рибоохоронні патрулі шукають ще дев’ять державних інспекторів
Вінницький та Тернопільський рибоохоронні патрулі шукають ще дев’ять державних інспекторів Розпочалася подача документів для участі в конкурсах до рибоохоронних патрулів у двох регіонах України. Так, до Управління Держрибагентства у Вінницькій області шукають п’ятьох патрульних, у Тернопільській – чотирьох. «Запрошуємо амбітних, ... >>>

  На річці Саксагань викрито порушників, які завдали понад 24 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Дніпропетровщини
На річці Саксагань викрито порушників, які завдали понад 24 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Дніпропетровщини 19 жовтня 2019 року під час рейду Дніпропетровським рибоохоронним патрулем викрито грубе порушення правил рибальства. Громадянин здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями – 32 од. раколовок. Таким ... >>>

  За два дні у водойми Дніпропетровської та Черкаської областей випустили понад 15 тонн цінних видів риби
За два дні у водойми Дніпропетровської та Черкаської областей випустили понад 15 тонн цінних видів риби У період з 17 по 18 жовтня 2019 року у водойми Дніпропетровської та Черкаської областей вселено 333 617 екз. молоді риби. Так, 17 жовтня відбулося зариблення Кам’янського водосховища, поблизу смт Кринички Криничанського ... >>>

  Держрибагентство запрошує взяти участь у першій в Україні міжнародній виставці-форумі рибної індустрії та риболовного хобі ''Fish Business Ukraine''
Держрибагентство запрошує взяти участь у першій в Україні міжнародній виставці-форумі рибної індустрії та риболовного хобі ''Fish Business Ukraine'' У період з 21 по 24 листопада 2019 року проходитиме перша в Україні міжнародна спеціалізована виставка-форум рибної індустрії та риболовного хобі «Fish Business Ukraine». Організаторами виставки є Державне агентство рибного господарства ... >>>

  На Київському водосховищі порушники завдали понад 25 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Київщини
На Київському водосховищі порушники завдали понад 25 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Київщини 17 жовтня 2019 року під час рейду Київським рибоохоронним патрулем викрито грубе порушення правил рибальства. Троє громадян з човна впіймали 33 кг водних біоресурсів, чим перевищили добову норму вилову на 24 кг (судак – 40 екз., сом – 1 ... >>>

  У Каркінітській затоці викрито порушення зі збитками на понад 20 тис. грн, - Чорноморське басейнове управління
У Каркінітській затоці викрито порушення зі збитками на понад 20 тис. грн, - Чорноморське басейнове управління 17 жовтня 2019 року під час рейду Чорноморським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками Державної прикордонної служби України викрито грубе порушення правил рибальства. Громадянин займався риболовлею за допомогою заборонених знарядь – 2 ... >>>

  Протягом одного дня порушники виловили 170 кг риби на майже 87 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Запоріжчини
Протягом одного дня порушники виловили 170 кг риби на майже 87 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Запоріжчини 16 жовтня 2019 року під час рейду Запорізьким рибоохоронним патрулем виявлено грубе порушення правил рибальства. Двоє громадян здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів за допомогою 2 од. сіток. Таким способом порушники добули ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168, 169-176, 177-184, 185-192, 193-200, 201-208, 209-216, 217-224, 225-232, 233-240, 241-248, 249-256, 257-264, 265-272, 273-280, 281-288, 289-296, 297-304, 305-312, 313-320, 321-328, 329-336, 337-344, 345-352, 353-360, 361-368, 369-376, 377-384, 385-392, 393-400, 401-408, 409-416, 417-424, 425-432, 433-440, 441-448, 449-456, 457-464, 465-472, 473-480, 481-488, 489-496, 497-504, 505-512, 513-520, 521-528, 529-536, 537-544, 545-552, 553-560, 561-568, 569-576, 577-584, 585-592, 593-600, 601-608, 609-616, 617-624, 625-632, 633-640, 641-648, 649-656, 657-664, 665-672, 673-680, 681-688, 689-696, 697-704, 705-712, 713-720, 721-728, 729-736, 737-744, 745-752, 753-760, 761-768, 769-776, 777-784, 785-792, 793-800, 801-808, 809-816, 817-824, 825-832, 833-840, 841-848, 849-856, 857-864, 865-872, 873-880, 881-888, 889-896, 897-904, 905-912, 913-920, 921-928, 929-936, 937-944, 945-952, 953-960, 961-968, 969-976, 977-984, 985-992, 993-1000, 1001-1008, 1009-1016, 1017-1024, 1025-1032, 1033-1040, 1041-1048, 1049-1056, 1057-1064, 1065-1072, 1073-1080, 1081-1088, 1089-1096, 1097-1104.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t