Представники Держрибагентства взяли участь в міжнародній регіональній конференції ''Аквакультура сьогодні та завтра. Розкриття потенціалу''


23.05.2019

Представники Держрибагентства взяли участь в міжнародній регіональній конференції ''Аквакультура сьогодні та завтра. Розкриття потенціалу''

В період з 16 по 17 травня 2019 року у м Верона (Італія) відбулась міжнародна регіональна конференція на тему: «Аквакультура сьогодні та завтра. Розкриття потенціалу» за участю представників Держрибагентства. Захід було організовано Міжнародною організацією з розвитку рибальства і аквакультури в Європі «EUROFISH» у співпраці з Генеральною комісією з питань рибальства у Середземномор’ї (GFCM) FAO, Міністерством сільського господарства, продовольства, лісового господарства та туризму Італії, а також Італійською асоціацією виробників аквакультури (API).

Метою зустрічі було сприяння широкому обміну знаннями і найкращими практиками між експертами та виявлення конструктивних висновків щодо підтримки майбутнього аквакультури, її сталого розвитку.

Аквакультура є перспективним сектором економіки в багатьох країнах Європи. Проте існують фактори, що блокують розвиток цього сектору, гальмують зростання якісних показників. Тому основним меседжем конференції став пошук шляхів розблокування потенціалу аквакультури. Для цього учасникам заходу було запропоновано різні практики сталого розвитку аквакультури не лише в Європі, а й в усьому світі.

Директор «EUROFISH» Айна Афанасьєва зазначила, що розвиток аквакультури потребує ретельного планування, запровадження заходів із раціонального використання ресурсів, кооперації бізнесу. Це дасть змогу вирішувати виробничі питання, координувати дії та розвивати нові напрямки.

Старший співробітник з аквакультури GFCM Фабіо Маса окреслив перспективи розвитку аквакультури в басейнах Середземного та Чорного морів. Він зазначив, що на розвиток рибної галузі Європи значно впливають процеси глобалізації. За таких обставин потрібне науково-обґрунтоване планування розвитку рибництва та рибальства. Для цього за сприяння GFCM розроблена Стратегія сталого розвитку аквакультури в Середземному та Чорному морях, що має гармонічно поєднувати економічні параметри з екологічними і соціальними сферами.

«Вирішення проблем аквакультури можливе лише за умови консолідації всіх учасників ринку. Майбутнє аквакультури - організована кооперація виробників та розвиток ланцюжків доданої вартості продукції аквакультури», - підкреслив Фабіо Маса.

З метою посилення співробітництва в регіоні Чорного моря створені два демонстраційні центри аквакультури (АDC) на базі Національного інституту морських досліджень та розробок (NIMRD) «Grigore Antipa» у м. Констанца, Румунія та Центрального науково-дослідного інституту рибного господарства (CFRI) у м. Трабзон, Туреччина. Робота АDC стала важливим інструментом для ефективного обміну знаннями та поширення кращих практик морської аквакультури.

На основі представлених презентацій спікери та учасники конференції провели обговорення широкого спектру питань та проблем, пов’язаних з аквакультурою. Основним аспектом обговорення кращих практик управління аквакультурою залишається впровадження спеціальних зон для ведення аквакультури. Більшість країн зазначили, що аквакультура, нажаль, має менший пріоритет порівняно з такою діяльністю, як туризм, вантажні перевезення, національні парки, заповідники тощо.

Під час заходу було наголошено, що особливо важливими залишаються аспекти сертифікації аквакультури, простежуваності, інформування споживачів та проведення інформаційних кампаній з підтримки попиту на вітчизняну продукцію. Простежуваність все більше стає невід’ємною частиною очікувань споживача у ЄС та сусідніх з ним країнах. Також було зазначено важливість створення позитивного іміджу аквакультури, використовуючи, серед іншого, доступні ІТ-технології. Це має ключове значення для соціальної прийнятності сектору та просування продукції, як у Європі, так і в усьому світі.

В ході конференції спікерами були надані матеріали про позитивні практики ведення аквабізнесу, наприклад, створення циклічної моделі економіки в аквакультурі Норвегії, застосування безвідходних технологій переробки продукції аквакультури, запровадження інноваційних технологій (комбіноване вирощування RAS + ставки) та інше. Відмічено необхідність фінансової підтримки аквабізнесу та врахування досліджень в сфері впливу змін клімату на рибну галузь у довгостроковому плануванні її розвитку. Це дасть можливість об’єктам аквакультури швидко адаптуватися до нових умов та удосконалювати технології.


В умовах глобалізації спікерами конференції рекомендовано приділяти особливу увагу популяризації аквакультури, екологічному вихованню населення та іншім соціальним факторам, які покращують соціальне сприйняття аквакультури. Особливу увагу необхідно приділяти екологічному вихованню дітей, їх дбайливому ставленню до природи, обізнаності щодо різних аспектів аквакультури.

На панельній дискусії спікерами були визначені основні аспекти перспектив сталого розвитку аквакультури. Серед головних було визначено такі: створення рівних умов конкуренції, оптимальних умов для розвитку малого і середнього бізнесу у сфері аквакультури; максимальне дотримання принципів ненанесення шкоди довкіллю під час виробництва, а також життю та здоров’ю тварин; сучасні методи селекції та заходи з коректного використання сучасних порід риб та інших водних організмів; сучасні корми та методи годування; менеджмент у сфері аквакультури; поширення сучасних заходів профілактики і боротьби із захворюваннями; створення нових видів продуктів, орієнтованих на попит з боку вимогливих споживачів, чутливих до реклами. Окремо зазначена важлива роль міжнародного і регіонального співробітництва, а саме: комунікації, обміну знаннями та поширення кращих практик і досвіду. При цьому значні інвестиції, як державні, так і приватні, дають можливість розвивати аквакультуру в країнах, що розвиваються. Крім того, глобалізація ринкових відносин сприяє розвитку виробництва продукції аквакультури.

Закриваючі роботу конференції модератор Стів Чейд (Австрія) підсумував, що майбутнє світової аквакультури - це подальший розвиток, який буде базуватися на удосконаленні співробітництва та обміну знаннями.

Довідкова інформація:

Організаторами конференції була представлена можливість здійснити візит на осетрове підприємство Agroittica Lombarda та ознайомились із сучасною практикою італійських осетроводів. На виробничій базі підприємства вирощують білугу, севрюгу, російського, сибірського, білого та адріатичного осетрів. Підприємство засновано у 1977 році та орієнтовано на відтворення осетрових видів риб. Застосована модель аквакультури на підприємстві базується на управлінні складними системами, які сприяють біологічним процесам та підтримці природного балансу екосистеми. Таким чином, осетри мають можливість жити в середовищі, дуже схожому на природне, і мати доступ до природної кормової бази. Це підвищує сталість виробництва, а також органолептичну якість м'яса і, особливо, харчової ікри.

У 1992 році після нарощування необхідного біологічного потенціалу, підприємство Agroittica Lombarda збудувало сучасний переробний завод на якому, крім продукції осетрових риб, виробляються інші рибні продукти. З особливою гордістю представники підприємства зазначили, що завдяки суворому санітарному контролю заводу вдалося реалізувати амбітну мету. Так, після багатьох років удосконалення технології відтворення білого осетра зараз отримують від цього виду надзвичайно якісну продукцію, яка характеризується великим розміром ікринок з особливо чистим, вишуканим смаком. Сьогодні підприємство є одним із найпотужніших виробників чорної ікри, продукція якого продається не лише в Італії, а й в багатьох країнах світу. Загальний щорічний об’єм готової продукції (харчової ікри) складає 28 тонн.Читайте також:

  А що ви знаєте про харіуса європейського?
А що ви знаєте про харіуса європейського? Харіус європейський (Thymallus thymallus) – вид риб роду Харіус, єдиний представник харіусових в українських водоймах. Природний ареал охоплює Палеарктичну зону: від Великої Британії і Франції до Швейцарії та Румунії. В Україні живе у басейнах ... >>>

  У Каркінітській затоці порушники завдали 43 тис. грн збитків, - Чорноморське басейнове управління
У Каркінітській затоці порушники завдали 43 тис. грн збитків, - Чорноморське басейнове управління 16 липня 2019 року працівниками ОПД на воді ГУНП в Одеській області було зафіксовано грубе порушення правил рибальства. Для складання протоколу на місце скоєння правопорушення прибули держінспектори Чорноморського рибоохоронного ... >>>

  Фахівці БУ ''МТЦ з аквакультури'' провели дослідження соціального сприйняття аквакультури в Україні
Фахівці БУ ''МТЦ з аквакультури'' провели дослідження соціального сприйняття аквакультури в УкраїніЗгідно з дорученням Державного агентства рибного господарства України, фахівцями Бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» було проведено опитування усіх верст населення на тему «Соціальне сприйняття аквакультури». ... >>>

  Вилов водних біоресурсів у Чорному морі збільшився на 84%
Вилов водних біоресурсів у Чорному морі збільшився на 84% За шість місяців 2019 року загальний промисловий вилов риби та інших водних біоресурсів у Чорному морі збільшився на 84%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Так, у першому півріччі українські рибалки виловили у цій водоймі ... >>>

  Протягом нересту зафіксовано понад 12 млн грн збитків, - Ярослав Бєлов
Протягом нересту зафіксовано понад 12 млн грн збитків, - Ярослав Бєлов Державним агентством рибного господарства України підбито підсумки рибоохоронної діяльності за квітень-червень 2019 року. Так, територіальними управліннями Держрибагентства було здійснено 4 026 рибоохоронних рейдів. Найактивніше ... >>>

  Фахівці Одеського центру ПівденНІРО спільно з турецькими колегами провели порівняння методик визначення віку рапани
Фахівці Одеського центру ПівденНІРО спільно з турецькими колегами провели порівняння методик визначення віку рапани Чорноморськими країнами приділяється велика увага дослідженням промислових запасів водних біоресурсів у Чорному морі. Одним із найцікавіших промислових об’єктів чорноморського басейну є рапана (лат. Rapana venosa). Визначення вікового складу ... >>>

  До Київського та Чорноморського рибоохоронних патрулів шукають ще 13 інспекторів
До Київського та Чорноморського рибоохоронних патрулів шукають ще 13 інспекторів Розпочалася подача документів для участі в конкурсах до рибоохоронних патрулів у двох регіонах України. Так, до Управління Держрибагентства у Київській області шукають 11 патрульних та в Чорноморське басейнове управління – двох. Крім того, ... >>>

  На Кіровоградщині зафіксовано чергові масштабні порушення правил промислового рибальства, - Черкаський рибоохоронний патруль
На Кіровоградщині зафіксовано чергові масштабні порушення правил промислового рибальства, - Черкаський рибоохоронний патруль Дев'ятого липня 2019 року при проведенні рейду Черкаським рибоохоронним патрулем було викрито порушення правил промислового рибальства. Під час здійснення контролю за промислом у одного із рибодобувних підприємств було виявлено прилов молоді ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168, 169-176, 177-184, 185-192, 193-200, 201-208, 209-216, 217-224, 225-232, 233-240, 241-248, 249-256, 257-264, 265-272, 273-280, 281-288, 289-296, 297-304, 305-312, 313-320, 321-328, 329-336, 337-344, 345-352, 353-360, 361-368, 369-376, 377-384, 385-392, 393-400, 401-408, 409-416, 417-424, 425-432, 433-440, 441-448, 449-456, 457-464, 465-472, 473-480, 481-488, 489-496, 497-504, 505-512, 513-520, 521-528, 529-536, 537-544, 545-552, 553-560, 561-568, 569-576, 577-584, 585-592, 593-600, 601-608, 609-616, 617-624, 625-632, 633-640, 641-648, 649-656, 657-664, 665-672, 673-680, 681-688, 689-696, 697-704, 705-712, 713-720, 721-728, 729-736, 737-744, 745-752, 753-760, 761-768, 769-776, 777-784, 785-792, 793-800, 801-808, 809-816, 817-824, 825-832, 833-840, 841-848, 849-856, 857-864, 865-872, 873-880, 881-888, 889-896, 897-904, 905-912, 913-920, 921-928, 929-936, 937-944.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел.:+38 (044) 486-62-43, тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t