Комітет Європарламенту з питань рибальства підтримує реформу Загальної рибогосподарської політики


18 грудня 2012 Комітет з рибальства Європейського парламенту підтримав ключові положення пропозицій Комісії стосовно нової Загальної рибогосподарської політики (далі – ЗРП (CFP). Поправки, що зобов'язують припинити викид риби і керувати рибними запасами за принципом збереження стабільного рівня, а також поправки, які вимагають ухвалення рішень з урахуванням регіональної специфіки, були прийняті переважною більшістю голосів.

Комісар з морських справ і рибальства Марія Даманакі заявила: «Комітет Європарламенту з питань рибальства проголосував за амбітну реформу ЗРП, схваливши підхід, запропонований Комісією. Мені особливо приємно те, що Комітетом з політики підтримано використання рибних ресурсів на основі максимально стабільного улову з 2015 року, в рамках якого вводиться заборона на викид риби з чітко визначеної дати, що покладе край практиці марнотратства, яку ми вже не можемо собі дозволяти. Це велике досягнення доповідача пані Родаст і Комітету з питань рибальства і з цим успіхом я хочу їх привітати. Я з нетерпінням чекаю наступних кроків Парламенту і Ради, що відбудуться на початку 2013 року, з метою забезпечення швидкого схвалення реформи ЗРП».

Пропозиція стосовно реформи ЗРП спрямована на створення умов для економічної життєздатності риболовного флоту ЄС і розвитку аквакультури в ЄС на благо громади та в інтересах споживачів, які залежать від цих видів діяльності. Пропозиція Комісії стосовно реформування основних принципів ЗРП ґрунтується на принципах стабільності. Управління рибним господарством має забезпечувати відновлення рибних запасів до безпечного рівня, що у свою чергу забезпечить максимальні улови рибалок. Марнотратну практику викидання абсолютно їстівної риби поступово має бути припинено чіткими зобов'язаннями і термінами, що дадуть рибалкам час для адаптації. Рішення стосовно управління рибогосподарською галуззю мають прийматися за участю рибалок та зацікавлених сторін, враховуючи специфіку морських басейнів.

Аквакультура: стратегічні орієнтири

Разом з урядами Іспанії та Галіції 23 листопада в Ла-Корун’ї (Галіція, Іспанія) Комісія провела конференцію, присвячену аквакультурі у Європі. Мета заходу полягала в тому, щоб зібрати пропозиції від держав-членів, виробників і зацікавлених сторін для майбутньої програми розвитку «Стратегічні орієнтири для розвитку аквакультури в ЄС».

Комісія у рамках реформи ЗРП заохочує держави-члени посилювати співробітництво у сфері усунення низки перешкод, які заважають повноцінному розвитку аквакультури в ЄС. Після прийняття стратегії розвитку, держави-члени мають бути готові до розробки багаторічних національних планів розвитку європейської аквакультури, яка перебувала в «застої» більше десяти років.

Чотири сфери стратегії розвитку мають особливе значення і можуть окреслити основні цілі:

1. Спрощення адміністративних процедур, зокрема для ліцензування.

2. Забезпечення відведення місць для прісноводної і морської аквакультури у відповідності до планів місцевості.

3. Диверсифікація бізнесу для отримання додаткових джерел доходу і подальшого розвитку аквакультури.

4. Використання всіх чинників конкуренції (наприклад, високі стандарти виробництва в ЄС).

Було досягнуто домовленості стосовно подолання зростаючого розриву продовольчої безпеки між попитом на продукцію рибопромислового комплексу в ЄС і обсягом видобутку рибальства та роллю аквакультури, яку вона може відігравати у зростанні і розвитку прибережних та сільських громад.

Регіональна консультативна рада висловила свій погляд на майбутнє

Комісія та Регіональна консультативна рада обговорюють шляхи впровадження регіоналізації у рамках нової Загальної риболовної політики.

Комісія консультує Регіональну консультативну раду стосовно її нової ролі і можливих повноважень. Консультації розпочалися у вересні 2012 року, і очікується, що будуть завершені навесні 2013 року. Вперше представники сектору аквакультури були запрошені взяти участь в дискусії у зв’язку з тим, що Комісія запропонувала створити консультативну раду з аквакультури.

Реформа Загальної риболовної політики дасть можливість продовжити передавати на місцевий рівень повноваження для прийняття рішень, на якому вже будуть безпосередньо залучатися рибалки і зацікавлені сторони. Консультативні ради будуть продовжувати консультувати Комісію та країни-члени. Вони будуть також брати участь у формуванні методів управління рибним господарством, спрямовуючи політику у рибогосподарській галузі на досягнення цілей, визначених Парламентом і Радою. Це створює можливості для співпраці рибалок і зацікавлених сторін у розробленні рішень, адаптованих до особливостей кожного окремо взятого морського басейну.

Консультативні ради готові працювати у регіональному контексті. Вони хочуть продовжити співпрацю, яку налагодили з Комісією та державами-членами, стосовно передачі на регіональний рівень повноважень для прийняття рішень. Спільне планування і чітко визначена сфера співпраці стане необхідною для співробітництва. Представники сектору аквакультури розпочнуть роботу над створенням консультативного комітету з аквакультури, що сприятиме розвитку аквакультури в ЄС.


Читайте також:

  ЄС є найбільшим у світі торговцем продуктами рибного господарства, - Держрибагентство

  Регламент (EU) № 508/20 Європейського парламенту і Ради від 15.03.2014

  Інтегровані економічні рекомендації (економічне дорадництво) в управлінні рибним господарством ЄС

  Вивчення проблеми: вплив на торгівлю морепродуктами російської заборони на імпорт

  Витяги із щорічного огляду «EU Fisheries and Aquaculture Markets Highlights - 07/2015»

  Кармену Велла. Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, морських справ та рибальства. Виступ на «Expo 2015»

  Науковці повідомляють про позитивні тенденції в європейській галузі рибальства

  Добробут тварин в галузі аквакультури ЄСДокументы: 1-8, 9-16, 17-24.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел.:+38 (044) 486-62-43, тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t