Коментар В.о. Голови Держрибагентства України Олега Овчарука щодо сюжетів на телеканалах ТРК Україна та Інтер про незаконний вилов риби та хабарництва в Дніпропетровськрибоохороні


Держрибагентство України розглянуло матеріал, висвітлений у випуску програми «События» (ТРК «Україна» 06.08.2013 о 1900) та програми «Подробности» («Інтер» 06.08.2013 о 2000), щодо незаконного вилову риби та хабарництва в Держрибінспекції та повідомляє наступне.

 

Щодо отримання неправомірної вигоди посадовими особами Дніпропетровськрибоохорони правоохоронними органами проводиться досудове слідство в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.

 

Відповідно до Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» у разі отримання повідомлення про підозру у вчиненні злочину у сфері службової діяльності працівники Дніпропетровськрибоохорони будуть негайно відсторонені від виконання повноважень.

 

Держрибагентством України посилено контроль за виконанням посадовими особами органів рибоохорони посадових обов’язків у сфері охорони, використання водних біоресурсів та виконанням законодавчих та інших нормативно-правових актів стосовно запобігання та протидії корупції.

 

Разом з тим є факти, які залишаються непомітними, але заслуговують особливої уваги. Наприклад, 22 червня 2013 року на Каховському водосховищі с. Ленінське Апостолівського району Дніпропетровської області головним державним інспектором Дніпропетровськрибоохорони було затримано громадянина, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів. Під час складання протоколу, намагаючись уникнути відповідальності, правопорушник запропонував головному державному інспектору Дніпропетровськрибоохорони неправомірну вигоду у розмірі  2000 гривень, чим спонукав державного інспектора до вчинення корупційного правопорушення. В свою чергу, головний державний інспектор Дніпропетровськрибоохорони добросовісно виконуючи свої посадові обов’язки, негайно повідомив чергову частину Апостоліївського РВ ГУМВС України в Дніпропетровські області про скоєння злочину. Завдяки діям працівника Дніпропетровськрибоохорони було порушено кримінальне провадження з ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 369 КК України.

 

Одночасно повідомляємо, що з початку 2013 року на водних об’єктах підконтрольних Управлінню охорони використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Дніпропетровській області викрито 2883 правопорушення рибоохоронного законодавства. З них 764 адміністративних матеріалів складено за грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову водних біоресурсів, відповідальність за скоєння яких передбачено частиною 4 статті 85 КУпАП.  До судів для прийняття рішення згідно з діючим законодавством направлено 1296 адміністративних матеріалів. У правопорушників вилучено 1886 заборонених знарядь лову та 10845 кг незаконно добутих водних біоресурсів. Нараховані збитки, завдані рибному господарству України внаслідок незаконних дій правопорушників, складають 366551 грн. За результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 201258 грн.

 


Читайте також:

  Коментар Держрибагентства України до статті «Крапки над «і»: де і коли можна вудити рибу»

  Щодо проблемних повідомлень та критичних зауважень на адресу Уряду та органів виконавчої влади

  Коментар на повідомлення Асоціації рибалок України щодо неефективного використання водних угідь

  Коментар В.о. Голови Держрибагентства України О.Овчарука до статті І.Поліщук в газеті «Урядовий кур’єр» за 30 липня 2013 року

  Держрибагентство України розглянуло матеріал, висвітлений у випуску програми «Подробности»

  Перший заступник Голови Державного агентства рибного господарства України Овчарук О.Ю. зустрівся з журналістами

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел.:+38 (044) 486-62-43, тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t