Коли я перестрибнула до човна порушника – злякався і він, і патрульні, - Вікторія Устименко


16.01.2019

Коли я перестрибнула до човна порушника – злякався і він, і патрульні, - Вікторія Устименко

Устименко Вікторія Володимирівна народилась 21 березня 1982 року у м. Черкаси. У 2005 році закінчила Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство» та отримала кваліфікацію «Юрист». Має науковий ступінь кандидата юридичних наук та стаж державної служби понад 13 років. З 2005 року працювала в Національній академії прокуратури України. 16 лютого 2017 року за результатами конкурсу наказом Голови Держрибагентства призначена на посаду начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Чернівецькій області. Розлучена, має сина.

Якими якостями має володіти людина, що обіймає посаду керівника рибоохоронного органу?

Перш за все – витримкою! Рибоохоронна діяльність – не з легких. Особливо, коли виходиш на воду, і в мороз, і в дощ. Це дуже небезпечна робота, адже ти не знаєш як налаштований браконьєр, як він може себе повести при затриманні. Витримка має бути і коли витягуєш сітку із гнилою рибою з води - так званий «топляк», і коли всю ніч чатуєш на порушників, відбиваючись від комарів, а вранці вже сідаєш за цілу паку паперів, проводиш наради, вирішуєш проблеми.

Скільком людям у відомстві має довіряти керівник?

Я вважаю, якщо працювати, то потрібно довіряти усім, але час від часу здійснювати перевірки особового складу. Людський фактор присутній завжди, як і віра в людей. Коли віриш людині як собі, а в рейдах ти довіряєш їй своє життя, буває гірко і шкода розуміти, що помилилась, розчаровуватись. В Управлінні були випадки коли працівники працювали неналежним чином. На одного із них, наразі, відкрито кримінальне провадження. Ти це все пропускаєш через себе, переймаєшся. Намагаєшся зрозуміти чому людина повела себе саме так, але інколи на такі питання відповіді відсутні, та й запитання подекуди риторичні.

Як довіряти після цього?

Тільки постійно перевіряти, контролювати. Необхідно завжди знати, що робить і де знаходиться інспектор, яку ділянку відпрацьовує, що зробив за результатами рейду, чи не припустився помилки? Якщо не впіймав порушника, то з яких причин? Прикладів, насправді, багато.

Без тотального контролю за діями кожного працівника ефективна робота на цій посаді неможлива?

По суті, є три основних кити, на яких будується функціонування органу: повноваження, організація роботи і персонал. Тут можна багато говорити та за відсутності хоч однієї складової - діяльність взагалі неможлива. Контроль має місце, але також ми не забуваємо бути маленькою сім’єю. Всього Управління налічує 38 осіб. В колективі є взаємоповага, взаєморозуміння, підтримка і співпраця.


Ви кричите на своїх підлеглих?

Так, буває. Не часто, але інколи це єдина зрозуміла мова. Загалом, намагаюсь вимогливо і строго говорити. Емоції присутні, не заперечую. Але найчастіше - заохочую добрим словом. Я дійсно часто дякую за роботу, намагаюсь правильно розподіляти і навантаження, і преміювання. Все враховується. Ми забезпечені для достатньої оплати праці. Інспектори та іхтіологи патруля мають спеціальний одяг, спецзасоби, плавзасоби, паливо - все для ефективної роботи.

Професійність працівників – це найважливіший фактор?

Звичайно. Від рівня професійної компетентності державних службовців та належного виконання завдань в цілому залежить і ефективність роботи Управління. Але не менш важливими є чесність, неупередженість, відданість роботі. У нас оперативна робота, деколи інспекторам час не належить. Бувають як денні, так і нічні виклики. Бувають виклики коли не підтверджується інформація, для прикладу, надана на «гарячу лінію». Інспектори в таких випадках виїжджають і не відпрацьовують, бо надійшла неправдива або застаріла інформація. Можливість працювати в таких складних умовах не менш важлива. Якщо взяти і наскрізно подивитись на умови діяльності інших правоохоронних органів, то можна зробити висновок, що рибоохорона – це як спецпідрозділ. Люди працюють на воді, а це важкі умови для праці.

Як ви думаєте підлеглі вас більше люблять чи бояться?

Думаю, 50 на 50. В роботі при здійсненні повноважень особливе значення має повага: до колективу, порушників, як би вони себе не вели, інших працівників правоохоронної системи. Решта - всього лиш емоції. Поведінка державних службовців має забезпечувати довіру суспільства до діяльності територіальних органів і до діяльності Держрибагентства в цілому.

А місцеві жителі як ставляться до вас?

Люди знають, що «гроза» (сміється - авт.). Майже за два роки здійснення патрульними своїх повноважень, ми з’ясовуємо: чи зрушились питання щодо викриття правопорушень, чи стало менше сіток, чи менше стали порушувати рибалки-любителі, підводні мисливці? Щодо показників, то дійсно вони дуже відрізняються. Також завдяки двом нерестам і зарибленням, підсумовуємо, що рибні запаси Чернівецької області і Дністровського водосховища – відтворюються. Але особливе місце поряд з викриттям правопорушень, все ж посідає роз’яснювальна робота – ми пояснюємо рибалкам на прикладах, як може змінитись ситуація, якщо громадяни перестануть порушувати правила, повідомлятимуть про порушення, будуть брати участь у встановленні нерестових гнізд, очистки води від пластику, сміття. Це робота не одного дня! Знаю, що місцеві жителі поважають. Це тішить.

Керівник новоствореного рибоохоронного органу. Була розгубленість?

Розгубленості не було, методичні вказівки надавало Держрибагентство. Я одразу знала, що мені потрібно робити, була складена своя чернетка-план для запуску новоствореного органу, переформатування від старої рибоохорони. Потім організовувались конкурси на заміщення посад державної служби в Управлінні та призначався штат працівників, відбувалось їх професійне навчання. Як тільки отримали зону контролю, по суті в день наказу, одразу всі патрульні виїхали інспектувати водойму. Всього 9 працівників і я.

Чим запам’ятався перший день роботи?

Це була ніч (сміється - авт.). Ми здійснювали патрулювання трьома рейдовими групами на Дністровському водосховищі, в селах Вороновиця та Макарівка у Кельменецькому районі, с. Анадоли у Хотинському районі. Нам вдалось впіймати порушника. Він був один, а нас десятеро, але все ж ми це зробили. Змогли. Через кілька днів у Бакоті, в адмінмежах с. Колодіївка Хмельницької області ми зняли з водойми понад 5 км сіток. Це було знаково! Розпочалось інспектування, спостереження за «болючими точками», збір інформації – оперативна робота.

Скажіть, як проводити збір інформації, викривати порушників коли не знаєш місцевості?

Так, справді, я переїхала з Києва до Чернівців. Не знала ні місцевості, ні людей, ні нюансів. Чужинка одним словом. Але якраз це мені «зіграло на руку». Коли переїздиш в новий регіон - тебе ніхто не знає, не розуміє як реагувати, не телефонує і ніхто ні за кого не просить, немає кумів, братів і панібратства. Усі знали, що я 12 років працювала в органах прокуратури. Тому поважали, боялись. Ми починали все з нуля. Зараз маємо хорошу інформаційну і матеріально-технічну базу. Знаємо специфіку регіону, напрацьовано обмін інформацією з іншими державними органами. При становленні нам дуже допомагали інспектори Київського рибоохоронного патруля. Навіть важко порахувати скільки разів я телефонувала за порадою. Деколи бувало і вночі. Так, чула сонного Володимира Мухіна або Максима Орла, адже, найчастіше браконьєрів викриваєш вночі. Бувало, що говорили пошепки, бо й самі кияни у рейді. Інколи виникали спірні моменти, нестандартні ситуації. Київський рибпатруль, як першопроходець, завжди підказував, радив, консультував. Для прикладу, який формений одяг краще обрати, чи можемо ми конфіскувати плавзасіб, як правильно заповнити безгосподарський акт, коли викликаються працівники Нацполіції. Теоретично все це ми знали, але на практиці перепитували, щоб все було правильно. Також вони передали нам для рибоохоронної роботи два потужних катера…і кішку Ліску (авт.- сміється).

Коли вперше почали виходити на воду, згадайте найяскравіші випадки із затримання браконьєрів.

Одним із яскравих був випадок, коли ми впіймали браконьєра в адміністративних межах с. Вахнівці Хмельницької області. Було викликано працівників поліції, приїхав голова селищної ради, «поняті». Збитки тоді склали понад 92 тис. грн. Але найбільше мене вразив вік порушника. 27-річний хлопчина виглядав років на 40. Людина не одружена, без освіти, не працює. Браконьєрство не є легкою справою – ці особи зморені, промишляють вночі, з брудними руками і одягом. Але у кожного з нас є свій вибір. Один із порушників при затриманні почав кидатися рибою, як при грі у баскетбол! При чому жбурляти рибу він почав вибірково, ту що за збитками дорожча. А отже, він свідомо знав, що вчиняє правопорушення і скільки йому можуть нарахувати збитків, нанесених рибному господарству. В цьому випадку є наявний приклад досвіду практичної роботи. В теорії такі приклади не наводяться й інструкцій, коли порушник викидає рибу не у воду, а в повітря над головою - немає. Звісно, що таким чином він чинив опір, але кожен його чинить по-різному. Необхідно мати витримку, щоб не розпалювати конфлікт і вгамувати горе-порушника. Цей випадок був у Хотинському районі. У с. Макарівка Кельменецького району порушниця настільки покірно сприйняла, що її викрили, що почала пропонувати інспекторам чай з бутербродами. Після оформлення вона все-таки чемно підписала протокол і пояснення. Пообіцяла більше сітками рибу не ловити, але обіцянки не дотримала. Найболючішими є випадки коли викриваєш дітей, підлітків як грубих порушників. Тут питання дійсно потребує уваги, оскільки особа з дитинства налаштована на вчинення порушення, її рідні не вчать, що так робити не можна і за такі дії може бути покарання, а навпаки дякують за впійману рибку і вихваляють за улов.

Чи були смішні випадки?

Був один курйозний, що запам’ятався. Ми відпрацьовували Велику Слобідку в Хмельницькій області, поряд із залізничним мостом. Я була в групі інспекторів і знаходилась на мосту, коли патрульні очікували порушника під ним. Заховавшись, я повинна була по телефону повідомити інспекторам, коли виходити із засідки і безпосередньо здійснити затримання. Але того разу браконьєри побачили як сторонні люди перебігають через міст, скинули сітки у воду і спокійно підпливли до берега без улову і знарядь лову. Один із порушників підійшов до мене, питаючи чого я ховаюсь в траві о 5 ранку. Я сказала, що довго йшла, втомилась і присіла відпочити. А він мені – Вікторія Володимирівна, ви каву будете? Мене вже тоді почали впізнавати. Також я була здивована коли зрозуміла, що браконьєрством займаються жінки. Коли ми впіймали жінку з сіткою і рибою для мене це було дивним і не зрозумілим. Це ж зовсім не жіноча справа. Але є й такі випадки.

А керівник рибоохоронного патруля – це жіноча справа?

Чому б ні? Робота керівника поєднана з роботою в Управлінні та роботою на воді. Ця діяльність дійсно дуже важка, деколи приходиться спати в катері, чергувати вночі, працювати на морозі і в спеку. На воді виснажує постійна вологість і вітер. Тут варіант з накладними віями чи нарощеними нігтями відкидаєш одразу (авт.- сміється). Головна прикраса вночі у човні – це спеціальний одяг і тепловізор. Був один випадок коли я з нашого човна стрибнула в інший човен, тому що браконьєр скидав сітки. Злякався тоді і порушник, і патрульні. У браконьєра тряслись руки, ледь заспокоїли. У мене в голові було тільки те, що вмію плавати і більш за все хотілось його затримати, адже сиділи в засідці вже понад 4 години. Хотілося результату. За мною йшли люди, я не могла дати слабинку, щоб і вони на неї не мали права. Але при всіх тонкощах і складнощах такої роботи намагаюсь не забувати, що я жінка і мама.

Коли встигнути бути мамою 12-річного хлопчика?

Готуєш вночі, поміж рейдами, прибираєш, хатні справи. Моя дитина – дуже самостійна, він сам збирається в школу, готує бутерброди, ходить на секції та додаткові заняття, купує продукти. Дорослий мамин помічник.

Як бути в балансі: робота – особисте життя?

Потрібно правильно організовувати свою роботу і раціонально розподіляти час. Скільки б документів не написав, у скількох рейдових групах би не був, якщо цього немає – діла не буде. Через деякий час після створення патруля, коли з’явилась певна практика, почались серйозні затримання, стало зрозуміло, що необхідно комплексно підходити до організації роботи патруля. Обов’язковим є співпраця з правоохоронними органами, представниками громадських організацій, збір інформації від рибалок-любителів і місцевих мешканців. Необхідно критично ставитись до витоку інформації щодо планування рейдів, правильності оформлення адміністративних матеріалів, проявів неналежного ставлення до виконання посадових обов’язків.

Ви вже 2 роки живете у Чернівцях, можете озирнутись назад. Заради чого жінці йти на такі випробування і чи варто?

Заради втілення мрії стати керівником такого територіального органу, отримання впевненості та реалізації певних особистих амбіцій. Заради тієї вдячності від людей, яку я отримую зараз. Я бачу результат від рибоохоронної роботи. Мій особистий номер телефону є, мабуть, як у кожного керівника в області. Мені дзвонять, пишуть в месенджерах, дякують за те, що риби у водоймах стало більше і наші діти побачать її різновиди. Подяка і взаємодія йде від рибалок-любителів, громадських організацій, рибалок-спортсменів, підводних мисливців, тієї ж Громади рибалок Буковини – це дуже приємно і це надихає. Я довго думала про оцінку ефективності роботи керівника територіального органу рибоохорони. Знаєте, не кількість викритих порушень чи вилучених заборонених знарядь лову характеризує діяльність патруля, а довіра і подяка від суспільства, зменшення браконьєрів і збільшення водних біоресурсів у водоймах. Наприклад, окрім порушників є інші чинники, що впливають на видовий і кількісний склад водних біоресурсів: екологічні попуски під час найважливішого періоду – нересту, внаслідок яких відбувається осушення ікри на нерестовищах і берегах Дністровського водосховища, відсутність достатньої кількості нерестовищ у зв’язку з специфікою водойми, які можна частково компенсувати встановленням нерестових гнізд, задуха риби взимку або надмірна спека влітку, що характеризується недостатньою кількістю вмісту кисню, або неправильне визначення зимувальних ям, скиди у водойми з підприємств, що викликають масову загибель риби. Отже, як організація роботи має бути з комплексним підходом, так і оцінювання ефективності діяльності патруля, повинна мати комплексний підхід. Основна мета – це комплекс дій направлений на збереження, відтворення та охорону водних біоресурсів.


В Чернівцях жити легше, ніж в Києві? Якість життя змінилась?

Мені дуже подобається тут жити, приємні та добрі люди, красивий регіон, немає заторів, до роботи 10 хвилин пішки. Я більш мобільна. В Києві багато часу витрачаєш на дорогу. Чернівці дуже гарне історичне і компактне місто. Багато пам’яток культури. Якість життя змінилась, оскільки специфіка роботи у цій галузі змушує поєднувати роботу як в Управлінні, так і на природі, свіжому повітрі, екологічно чистому краї. Я дуже люблю природу, тому попри складність роботи, ціную можливість її оберігати.

Ви водите авто?

Так, понад 15 років і дуже люблю це.

Вмієте керувати квадрокоптером?

Так, але страшно, бо на нього інколи нападають соколи. Може і птаха загинути, і квадрокоптер розіб’ється. Квадрокоптера в Управлінні на балансі немає, але один із громадських інспекторів – воїн АТО, якого ми залучаємо в рейди, бере власний, чим допомагає нам у проведенні рибоохоронних заходів. Зупиняючись перед затокою, буває запускаємо таку «пташку» з функцією відеозапису і спостереження.

Ви володієте вогнепальною зброєю?

Звичайно, але я не люблю зброю. Розумію, що в роботі вона повинна бути, але серед порушників у нашому регіоні вогнепальна зброя не поширена. Найчастіше у них при собі ніж для зрізання сіток. Я все ж сподіваюсь на захист чоловіків!

Яким чином ще відчуваєте опіку?

Деколи під час патрулювання вночі в катері дозволяють поспати (авт.- сміється). Вони чергують, а я сплю. Оберігають. Я дуже ціную колектив нашого патруля. Як кажуть «один у полі не воїн, в єдності наша сила» і я одна, звичайно, не змогла б нічого зробити, якби не було відданих справі інспекторів. Деколи кажуть, щоб я сьогодні взяла вихідний. Оберігають.

Відпочиваєте коли пропонують?

Звісно, ні, їду в рейд.

Тобто ваше слово останнє?

Так. Але стараюсь діяти таким чином, щоб у чоловіків дискомфорту не було.

Скільки кілометрів водойм припадає для патрулювання на одного інспектора?

На території Чернівецької області протікає 4 240 річок, загальною довжиною 8 966 км. Найбільшою річкою є Дністер. В межах області її басейн займає 1 190 км2, а протяжність становить 290 км.

Як одному патрульному інспектувати понад 600 км? Чи є улюблені місця у браконьєрів?

Звичайно є місця, де порушників більше. Специфіка ландшафту прибережної смуги вносить свої корективи і в нашу роботу, і в визначенні проблемних місць, де здійснюються порушення. Не всюди є під’їзди до річки. Там, де можна під’їхати до води найчастіше і зустрічаються браконьєри. «Найзлачніші» місця – Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони Чернівецької області, Камянець-Подільський, Новоушицький райони Хмельницької області, всі притоки Дністра. Також багато викритих порушень на річках Прут, Сірет, Черемош. Після створення інтерактивної карти викритих правопорушень всі ці місця видно, оскільки нанесено викриті правопорушення.

Як відбувається сам процес? Браконьєр сидить вдома, п’є каву і думає – піду сьогодні на воду з сіткою? Розкажіть.

По-різному, кожен раз порушник має різну мотивацію. Деякі для власних потреб, інші з метою наживи, продажу. Більшість з них не працюють, не мають постійного доходу. Інколи порушники змінюють тактику, стають хитрішими, прораховують час, спостерігають за інспекторами та їх пересуванням в регіоні. Наприклад, ми всю ніч чекаємо в засідці, а вони приходять за сіткою о 8 ранку і можуть при наявності поряд невідомих осіб – рибалок-любителів або перевдягнутих під них інспекторів до річки не підійти. Це цілий процес і важлива тактика. Влітку порушники частіше перевіряють сітки і вилучають рибу. Взимку – рідше, можуть залишити сітки і на 2 доби, бо холодно і риба не псується. А ви розумієте, що таке дві доби сидіти на морозі? Щодо процесу, то одні ставлять сітки, їдуть додому і сплять, в певний час знімають. Інші – ставлять палатку, вудочки і стережуть свої сітки. У них немає чіткого плану чи методики, вони мобільно пристосовуються. В таких випадках ми також змінюємо свою тактику і здійснюємо ротацію рейдових груп. Також ми часто викриваємо порушників на свята. Для прикладу, 1 січня 2018 року поїхали в рейд і у Березівській затоці впіймали порушника з сіткою. У браконьєрів немає ні свят, ні вихідних. Вони розраховують на те, що під час свят їх ніхто не впіймає.

Найважча сітка, яку ви витягували?

Найважча сітка - «тухля», коли риба в ній вже згнила. Це дуже неприємний, страшний запах. Був такий випадок. Скоріш за все «брак» поставив сітку ще в січні, туди набилась риба, водосховище скувало кригою і до її скресання пройшов місяць. Найгірше, що є в рибоохороні - це втоплені сітки, які з різних причин залишили браконьєри, а у наших працівників не було можливості їх вилучити. Дністровське водосховище не повністю замерзає і має нестійку кригу. А крига з прошарком води посередині – це дуже небезпечно. Ми витягуємо цю гнилу рибу в човен, потім її утилізуємо, сітку сушимо, катер відмиваємо. Після цього кілька днів руки і одяг ще дуже погано пахнуть. Цей запах жодні парфуми не можуть «приглушити».

А що найприємніше в рибоохороні?

Однозначно – це зариблення. Ця подія викликає дуже багато позитивних емоцій у патрульних, іхтіологів, громадськості, місцевих жителів. Був випадок коли ми зариблювали Дністровське водосховище сомом європейським. Для зручності я з нашим іхтіологом зняли взуття, зайшли в воду, а ці маленькі сомики почали лоскотати ноги. Цікава річ, коли випускаєш форель, лосося дунайського. Цей мальок стає попри камінчиків, ховається, щоб течія гірської річки його не знесла. Вода чиста, спостерігати за цим одне задоволення. Також особливо радує проходження «гарного» нересту, коли риба заходить на нерестовища, щоб відкласти ікру, коли короп або верховодка звичайна б’ються попід берегом, ти розумієш, що майбутнє є! Також вагомим у 2018 році було те, що ми змогли домогтись припинення під час нересту екопопусків з Дністровського водосховища на 4 дні раніше, завдяки чому риба змогла зайти на нерестовища. Мабуть, після таких випадків емоційного піднесення під час зариблення, спостереження нересту ти по-справжньому починаєш любити свою роботу.


Прес-служба Держрибагентства


Читайте також:

  У Звенигородське водосховище вселено понад 3 тонни риби
У Звенигородське водосховище вселено понад 3 тонни риби 18 жовтня 2019 року в акваторії пляжу м. Звенигородка Черкаської області відбувся другий етап зариблення Звенигородського водосховища. Вселення здійснювалось за рахунок коштів Черкаської обласної державної адміністрації, ... >>>

  Вінницький та Тернопільський рибоохоронні патрулі шукають ще дев’ять державних інспекторів
Вінницький та Тернопільський рибоохоронні патрулі шукають ще дев’ять державних інспекторів Розпочалася подача документів для участі в конкурсах до рибоохоронних патрулів у двох регіонах України. Так, до Управління Держрибагентства у Вінницькій області шукають п’ятьох патрульних, у Тернопільській – чотирьох. «Запрошуємо амбітних, ... >>>

  На річці Саксагань викрито порушників, які завдали понад 24 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Дніпропетровщини
На річці Саксагань викрито порушників, які завдали понад 24 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Дніпропетровщини 19 жовтня 2019 року під час рейду Дніпропетровським рибоохоронним патрулем викрито грубе порушення правил рибальства. Громадянин здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями – 32 од. раколовок. Таким ... >>>

  За два дні у водойми Дніпропетровської та Черкаської областей випустили понад 15 тонн цінних видів риби
За два дні у водойми Дніпропетровської та Черкаської областей випустили понад 15 тонн цінних видів риби У період з 17 по 18 жовтня 2019 року у водойми Дніпропетровської та Черкаської областей вселено 333 617 екз. молоді риби. Так, 17 жовтня відбулося зариблення Кам’янського водосховища, поблизу смт Кринички Криничанського ... >>>

  Держрибагентство запрошує взяти участь у першій в Україні міжнародній виставці-форумі рибної індустрії та риболовного хобі ''Fish Business Ukraine''
Держрибагентство запрошує взяти участь у першій в Україні міжнародній виставці-форумі рибної індустрії та риболовного хобі ''Fish Business Ukraine'' У період з 21 по 24 листопада 2019 року проходитиме перша в Україні міжнародна спеціалізована виставка-форум рибної індустрії та риболовного хобі «Fish Business Ukraine». Організаторами виставки є Державне агентство рибного господарства ... >>>

  На Київському водосховищі порушники завдали понад 25 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Київщини
На Київському водосховищі порушники завдали понад 25 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Київщини 17 жовтня 2019 року під час рейду Київським рибоохоронним патрулем викрито грубе порушення правил рибальства. Троє громадян з човна впіймали 33 кг водних біоресурсів, чим перевищили добову норму вилову на 24 кг (судак – 40 екз., сом – 1 ... >>>

  У Каркінітській затоці викрито порушення зі збитками на понад 20 тис. грн, - Чорноморське басейнове управління
У Каркінітській затоці викрито порушення зі збитками на понад 20 тис. грн, - Чорноморське басейнове управління 17 жовтня 2019 року під час рейду Чорноморським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками Державної прикордонної служби України викрито грубе порушення правил рибальства. Громадянин займався риболовлею за допомогою заборонених знарядь – 2 ... >>>

  Протягом одного дня порушники виловили 170 кг риби на майже 87 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Запоріжчини
Протягом одного дня порушники виловили 170 кг риби на майже 87 тис. грн збитків, - рибоохоронний патруль Запоріжчини 16 жовтня 2019 року під час рейду Запорізьким рибоохоронним патрулем виявлено грубе порушення правил рибальства. Двоє громадян здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів за допомогою 2 од. сіток. Таким способом порушники добули ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168, 169-176, 177-184, 185-192, 193-200, 201-208, 209-216, 217-224, 225-232, 233-240, 241-248, 249-256, 257-264, 265-272, 273-280, 281-288, 289-296, 297-304, 305-312, 313-320, 321-328, 329-336, 337-344, 345-352, 353-360, 361-368, 369-376, 377-384, 385-392, 393-400, 401-408, 409-416, 417-424, 425-432, 433-440, 441-448, 449-456, 457-464, 465-472, 473-480, 481-488, 489-496, 497-504, 505-512, 513-520, 521-528, 529-536, 537-544, 545-552, 553-560, 561-568, 569-576, 577-584, 585-592, 593-600, 601-608, 609-616, 617-624, 625-632, 633-640, 641-648, 649-656, 657-664, 665-672, 673-680, 681-688, 689-696, 697-704, 705-712, 713-720, 721-728, 729-736, 737-744, 745-752, 753-760, 761-768, 769-776, 777-784, 785-792, 793-800, 801-808, 809-816, 817-824, 825-832, 833-840, 841-848, 849-856, 857-864, 865-872, 873-880, 881-888, 889-896, 897-904, 905-912, 913-920, 921-928, 929-936, 937-944, 945-952, 953-960, 961-968, 969-976, 977-984, 985-992, 993-1000, 1001-1008, 1009-1016, 1017-1024, 1025-1032, 1033-1040, 1041-1048, 1049-1056, 1057-1064, 1065-1072, 1073-1080, 1081-1088, 1089-1096, 1097-1104.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t