Іспанія не схвалює угоду між ЄС та Мавританією


ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ

П’ятниця, 7 вересня 2012 року, 23:40 (GMT + 9)

Уряд Іспанії вважає, що угода з рибальства між Європейським Союзом (ЄС) та Мавританією «дійсно погана», оскільки «не було взято до уваги ні найкращих наявних наукових рекомендацій, ні поглядів та інтересів іспанських суден, або іншого флоту Співтовариства».

Це був погляд Іспанії, узагальнений главою Міністерства сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища (Magrama), Мігеля Аріаса Каньєте (Miguel Arias Ca?ete), в громадському зверненні перед Комітетом з сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища Палати Представників.

«Європейська Комісія (ЄК) уклала угоду з рибальства, згідно з якою ЄК мав виплатити 140 млн. євро протягом двох років за припинення вилову в Мавританії; крім того ЄК припускала, що 60-70 млн. євро виплатить сектор» - додав міністр.

Під час зустрічі Аріас Каньєте просив підтримки всіх парламентських груп та їх представників в Європейському Парламенті (ЄП) «працювати в цьому ж напрямку на користь законних інтересів європейського та іспанського флотів».

На погляд уряду Іспанії ЄК вела переговори «не дуже старанно та професійно, непрозоро, і нехтувала попередженнями промисловості та держав-членів щодо катастрофічних наслідків договірних умов для життєздатності рибальства» - пояснив міністр.

ЄК «жахливо помиляється, ігноруючи інтереси держав-членів, коли погоджується заплатити 70 мільйонів на рік Мавританії за період 2012-2014 роки. І набагато гірше те, що власники збільшать свої внески до 30-35 млн. євро на рік в обмін на незначні або неіснуючі можливості рибальства» - стверджує Аріас Каньєте.

Стосовно промислу головоногих молюсків міністр заявив, що «було можливо залишити «відкриті двері» в тексті нового протоколу з тим, щоб судна Співтовариства, які вимагають ліцензію могли їх отримати, коли відновиться запас восьминога».

Щодо флоту, який веде промисел молюсків, уряд вважає, що угода впливає і на нього, в основному завдяки зміні району промислу; на даний час він знаходиться на відстані від шести до восьми миль від берега.

Експерти з Іспанського інституту океанології (IEO) вважають, що це призведе до зменшення обсягу промислу від 40 до 60 відсотків.

Нарешті, Аріас Каньєте започаткував співпрацю з провідними членами Європейського Парламенту для забезпечення того, що Комітет з рибальства цієї установи якомога швидше надасть свою думку, яка підтвердить їх відмову від поточного протоколу та закличе ЄК переглянути його.

Analia Murias

editorial@fis.com

www.fis.com


Читайте також:

  Регламент (EU) № 508/20 Європейського парламенту і Ради від 15.03.2014

  Інтегровані економічні рекомендації (економічне дорадництво) в управлінні рибним господарством ЄС

  Вивчення проблеми: вплив на торгівлю морепродуктами російської заборони на імпорт

  Витяги із щорічного огляду «EU Fisheries and Aquaculture Markets Highlights - 07/2015»

  Кармену Велла. Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, морських справ та рибальства. Виступ на «Expo 2015»

  Науковці повідомляють про позитивні тенденції в європейській галузі рибальства

  Добробут тварин в галузі аквакультури ЄС

  Політика у сфері рибальства та санітарні норми рибної продукції (Травень, 2014)Документы: 1-8, 9-16, 17-24.
Пошук: 
   Русский язык English

Конкурс до рибного патруля

Відео-медіацентр                               


Гаряча лінія

Новини        Всі відео        Наш Youtube канал

Нормативні акти                 Корисні посилання

Накази Держрибагентства

Накази територіальних органів Держрибагентства

Проекти нормативних актів

Накази Мінагрополітики
Графіки прийому громадян
Для звернення громадян

Рибальство в Україні

Вакансії

Контакти


Карта державних підприємств та установ
Карта державних підприємств та установ
21:39 16.08.2015

© 2004-2016 Державне агентство рибного господарства України, 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 45-а
Всі права застережено

Схема проїзду
FGS_Studio