Держрибагентство України розглянуло матеріал, висвітлений у випуску програми Подробности


Держрибагентство України розглянуло матеріал, висвітлений у випуску програми «Подробности» (Інтер, 29.05.2013, 20:00) щодо загибелі рибалок і начебто незаконних дій інспекторів рибоохорони, та повідомляє наступне.

Акваторія Дніпродзержинського водосховища є зоною контролю Верхньодніпровського територіального відділу управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Дніпропетровській області.

Відповідно до розпорядження начальника Верхньодніпровського територіального відділу акваторію в межах с. Бородаївка Верхньодніпровського району Дніпропетровської області закріплено за головним державним інспектором Тіванюком О.В.

Внутрішнім службовим розслідуванням встановлено, що 1 травня 2013 р. близько 06.00 год. під час проведення рейдових заходів з охорони водних біоресурсів головним державним інспектором Дніпропетровськрибоохорони Тіванюком О.В. спільно с дільничним інспектором Верхньодніпровського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області Задьорою П.А. в районі човнового причалу с. Бородаївка був помічений моторний човен типу «Казанка» без відповідних номерних знаків.

В човні знаходились двоє молодих чоловіків (як в подальшому з’ясувалось це були брати Діордіца, що потонули).

При візуальному огляді човна заборонених знарядь лову виявлено не було.

Судновий білет на човен та посвідчення стернового моториста, що надає право керування човном, пред’явлено не було.

Крім цього, чоловіки були попереджені державним інспектором Тіванюком О.В. про неприпустимість знаходження на воді в нерестовий період та в складні погодні умови.

Розмова відбувалась в присутності дільничного інспектора міліції Верхньодніпровського РВ Задьори П.А., при цьому мова про сплату коштів державному інспектору Дніпропетровськрибоохорони за незаконний вилов водних біоресурсів не йшла. 

В подальшому стало відомо, що 02.05.2013 р. зазначені чоловіки зникли.

На гвинті двигуна човна «Казанка», яким користувались чоловіки, знайдено залишки рибацьких сіток.

Встановлено, що батько затонулих братів та старший син (покійний) є рибалками приватного підприємства «Мрія», яке має право на здійснення спеціального використання водних біоресурсів на Дніпродзержинському водосховищі.

Як пояснив батько в інтерв’ю телеканалу «Інтер», його сини 1 травня 2013 року відправились на рибалку на згаданому човні, хоча він і його старший син досконало знали, що вилов риби та інших водних біоресурсів в даний період часу (нерестовий) заборонений.

Крім цього, човни типу «Казанка» не рекомендується експлуатувати в акваторії Дніпродзержинського водосховища в рибопромислових цілях через невідповідні технічні характеристики човна (призначений для прогулянкових цілей), більш того, вказаний моторний човен щорічних технічних оглядів не проходив.

Також 22 травня 2013 р. при наданні батьками загиблих хлопців інтерв’ю на місцевому телебаченні «ДНЕПР - ПОСТ» останні в загибелі своїх синів звинувачують представників органів прокуратури, правоохоронних органів, ДСНС України, при цьому мова про начебто незаконні дії з боку державних інспекторів Дніпропетровськрибоохорони не йшла.

За останні три роки від мешканців селищ, розташованих на березі Дніпродзержинського водосховища, заяви та скарги про факти незаконного вилову водних біоресурсів не надходили, за винятком двох анонімних заяв у квітні 2013 року.


Читайте також:

  Коментар Держрибагентства України до статті «Крапки над «і»: де і коли можна вудити рибу»

  Щодо проблемних повідомлень та критичних зауважень на адресу Уряду та органів виконавчої влади

  Коментар на повідомлення Асоціації рибалок України щодо неефективного використання водних угідь

  Коментар В.о. Голови Держрибагентства України Олега Овчарука щодо сюжетів на телеканалах ТРК «Україна» та «Інтер» про незаконний вилов риби та хабарництва в Дніпропетровськрибоохороні

  Коментар В.о. Голови Держрибагентства України О.Овчарука до статті І.Поліщук в газеті «Урядовий кур’єр» за 30 липня 2013 року

  Перший заступник Голови Державного агентства рибного господарства України Овчарук О.Ю. зустрівся з журналістами

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел.:+38 (044) 486-62-43, тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t