Дерегуляція проти корупції : в Одесі обговорили реформування рибної галузі України


20.08.2015

«Дерегуляція проти корупції»: в Одесі обговорили реформування рибної галузі України

Рибна галузь України потребує комплексного реформування – до такого висновку дійшли учасники круглого столу «Дерегуляція проти корупції», організованого громадським об'єднанням Agro.ReformsUA за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України19 серпня у м. Одеса.

У заході  взяли участь заступник Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко, начальник Західно-Чорноморського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства Володимир Філіпов, голова громадського об'єднання Agro.ReformsUA Олег Проценко, а також представники рибної галузі Одещини: старший науковий співробітник ДП «Одеський центр ПівденНІРО» Олександр Чащін,  Голова правління асоціації регіональних підприємств рибної галузі Північно-Західної частини Чорного моря Олександр Шлапак, Голова Дунайської асоціації риболовецьких господарств Анатолій Гончаров, керівник компанії «Меркурій Аква» Олег Бондаренко, директор підприємства «Калкан» Віктор Чорнозуб,  директор компанії «Еконад» Кирило Філіпов, директор компанії «Осетрин Сервіс» Володимир Осипчук та інші.
 
Заступник Голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко повідомив, що відомство вже підготувало 20 законодавчих ініціатив для Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, які дозволять оптимізувати рибне господарство, наблизивши галузь  до європейських стандартів.
 
«Кожен зайвий контакт з посадовцем є підґрунтям для корупції. І тут, на жаль, свою роль зіграла бюрократія. Все занадто ускладнено. В сучасних європейських країнах давно так не працюють. І це правильно. Оскільки для держави важливо розвивати різноманітні галузі. А для цього необхідно створити належні умови для роботи. Наше завдання – мінімізувати кількість бюрократичних процедур», – зазначив Андрій Кравченко.

Серед основних пропозицій Держрибагентства із дерегуляції рибної галузі – відміна ліцензування та квот, впровадження дозволу на промисловий вилов риби на 5 років із закріпленою часткою від загального ліміту, видача дозволів за комбінованним принципом – історичний підхід та відкритий аукціон, впровадження системи електронного моніторингу суден, сертифіката походження риби .

«Зазначені зміни спрямовані на стимулювання підприємницької активності, спрощення умов ведення бізнесу та легалізацію господарської діяльності. Оскільки сьогодні, за оцінками експертів, через важкий та корумпований процес видачі квот, близько 80% ринку є тіньовим», –  додав Андрій Кравченко.

Начальник Західно-Чорноморського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства Володимир Філіпов додав: «Децентралізація, антикорупційна діяльність, запровадження європейських гарантів в роботі галузі – запровадження сертифіката походження рибної продукції – дозволить ефективно боротись з браконьєрами та посередниками. Це позитивно вплине на вартість рибної продукції для кінцевого споживача».

Голова ГО Agro.ReformsUA Олег Проценко підкреслив важливість дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу для рибної галузі, необхідність гармонізації законодавства відповідно до стандартів ЄС: «Нам, як громадському об'єднанню, важливо донести до керівництва країни проблеми її областей та регіонів, щоб при розробці ініціатив їх інтереси також були враховані. Стосовно програми розвитку рибної галузі – тут важливо зосередитись на захисті вітчизняного виробника, створенні робочих місць, щоб забезпечити  сировиною вже існуючі виробничі потужності рибопереробки,  давати можливість розвитку малому та середньому бізнесу. Це потрібно для того, щоб задовільнити потреби населення в рибній продукції, забезпечити надходження до бюджету від сплачених податків за використання природних ресурсів і податків на прибуток рибогосподарських підприємств». 
 
В свою чергу, консолідуючи думку підприємців галузі, Голова Дунайської асоціації риболовецьких господарств Анатолій Гончаров зазначив: «Важливо, щоб всі ініціативи були реалізовані на практиці. Рибалки зацікавлені в прозорості своєї роботи. Всі хочуть спрощеної системи ведення бізнесу. Мінімізувати бюрократичні процедури при отриманні дозволів на вилов риби. Всі корупційні зв'язки необхідно знищити. Головне перейти від слів, до реальних дій».
Читайте також:

  Чи буде риба в українських водоймах залежить від кожного з нас, - Ярема Ковалів
Чи буде риба в українських водоймах залежить від кожного  з  нас, - Ярема КовалівУпродовж 2016 року   Держрибагентство  працюватиме  над запуском на українських водоймах комплексної  системи контролю європейського рівня, що включатиме низку складових, зокрема, запуск рибного патруля, електронної ... >>>

  Найбільшу шкоду рибному господарству наносить ННН-рибальство, - Ярема Ковалів
Найбільшу шкоду рибному господарству наносить ННН-рибальство, - Ярема КовалівРибне господарство має розвиватися шляхом, що не тільки задовольняє економічні інтереси, а й забезпечує раціональне використання та відтворення водних біоресурсів, відзначив у доповіді Голова Держрибагентства Ярема Ковалів на засіданні ... >>>

  Держрибагентство взяло участь у засіданні Комітету ВР з питань екологічної політики
Держрибагентство взяло участь у засіданні Комітету ВР з питань екологічної політики«В основі сталого розвитку рибного господарства: системний підхід, сучасні інформаційні технології, застосування кращих світових практик в галузі рибальства на основі екосистемного підходу», –  підкреслив Голова ... >>>

  25 лютого відбудеться засідання комісії з розгляду заяв учасників АТО в рибний патруль
25 лютого відбудеться засідання комісії з розгляду заяв учасників АТО в рибний патруль25 лютого о 10 год 40 хв у приміщенні Держрибагентства (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45 а) відбудуться співбесіди з демобілізованими військовослужбовцями та учасниками антитерористичної операції, які були звільнені в запас. Йдеться про: ... >>>

  У травні 2016 р. заплановано проведення Національного форуму рибної галузі
У травні 2016 р. заплановано проведення  Національного  форуму рибної галузі  У травні 2016 року в Києві заплановано проведення Національного форуму рибної галузі України, що охопить всі провідні напрями рибного господарства України, а також супровідних галузей – переробників продукції, виробників обладнання, ... >>>

  До питання розвитку аквакультури.
До питання розвитку аквакультури.Рибництво (аквакультура) є давнім і традиційним для багатьох місцевостей видом економічної діяльності. Протягом останніх десятиліть саме аквакультура забезпечувала надходження на світовий ринок додаткових обсягів риби та інших гідробіонтів за ... >>>

  До уваги користувачів водних біоресурсів дніпровських водосховищ!
До уваги користувачів водних біоресурсів дніпровських водосховищ!18 лютого в приміщенні Держрибагентства відбулась нарада працівників Держрибагентства, представників громадськості та користувачів водних біоресурсів дніпровських водосховищ щодо розподілу знарядь лову та плавзасобів між користувачами водних ... >>>

  Збірна України здобула третє місце на XIII Чемпіонаті світу з лову риби
Збірна України здобула третє місце на XIII Чемпіонаті світу з лову рибиЗ 17 по 19 лютого на водосховищі поблизу села Касперівці Заліщицького району Тернопільської області відбувся XIII Чемпіонат світу з риболовлі з криги на мормишку.

  Участь у змаганнях взяли 10 команд, зокрема, збірні США, Монголії, ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168, 169-176, 177-184, 185-192, 193-200, 201-208, 209-216, 217-224, 225-232, 233-240, 241-248, 249-256, 257-264, 265-272, 273-280, 281-288, 289-296, 297-304, 305-312, 313-320, 321-328, 329-336, 337-344, 345-352, 353-360.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 45-а

тел.: (044) 486 62 43, тел/факс: (044) 272 20 32

E-mail: darg@darg.gov.ua

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t