Аквакультура. Марикультура.


Основні поняття
Аквакультура – 1) вид діяльності з розведення, утримання і вирощування риб, інших водних тварин, рослин і водоростей, здійснюваний під повним або частковим контролем людини, з метою отримання товарної продукції, поповнення промислових запасів водних біоресурсів, збереження їх біорізноманітності і рекреації; 2) система заходів зі штучного розведення водних живих ресурсів у спеціальних господарствах, внутрішніх водоймах; 3) вирощування водних живих ресурсів з метою їх охорони, відтворення та одержання товарної рибної продукції у спеціалізованих господарствах у внутрішніх водоймах та прибережній смузі морів.
 Аквакультура пасовищна – вид діяльності з розведення, вирощування і випуску в природні водні об'єкти (озера, річки, море) і водосховища риб, інших водних тварин, памолодь яких отримана в регульованих і контрольованих людиною умовах в цілях поповнення додаткового промислового запасу.
Аквакультура рекреаційна – діяльність з культивування риб і інших водних тварин, рослин і водоростей з метою організації любительського і спортивного рибальства, акваріумів і інших форм відпочинку населення.
Аквакультури об'єкти – риби, інші водні тварини, рослини і водорості, які являються об'єктами розведення, утримання або вирощування.
Аквакультури суб'єкти – юридичні особи і індивідуальні підприємці, що здійснюють діяльність в області аквакультури.
Відтворення водних біоресурсів штучне – діяльність, спрямована на відновлення промислових запасів водних біологічних ресурсів і збереження їх біорізноманітності.
Водні живі ресурси – сукупність водних організмів, життя яких постійно або на окремих стадіях розвитку неможливе без перебування (знаходження) у воді.
До водних живих ресурсів належать:
а) прісноводні, солонуватоводні, морські анадромні, напівпровідні, катадромні риби на всіх стадіях розвитку;
б) круглороті;
в) водні безхребетні, у тому числі молюски (черевоногі) або – стулкові, ракоподібні, черви, голкошкірі, губки, кишковопорожнинні, наземні безхребетні у водній стадій розвитку;
г) водні рослини;
д) інші водні організми.
Генофондна колекція риб – генетично репрезентативна сукупність живих риб і інших водних організмів, а також їх заморожених або консервованих іншим способом, які містять відповідні геноматеріали.
Господарства рибоводів озерно-товарні – водні об'єкти рибогосподарського значення (озера, водосховища, лимани) спеціально відведені для ведення товарного рибництва або рекреаційної аквакультури.
Ділянка рибовода (для цілей аквакультури) – водний об'єкт рибогосподарського значення або його частина, надана користувачеві для цілей аквакультури.
Запасів водних біологічних ресурсів відновлення – діяльність в галузі відтворення водних біоресурсів, спрямована на збільшення запасів до раніше існуючого природного рівня, а також збереження їх біорізноманітності.
Запасів водних біологічних ресурсів поповнення – діяльність в галузі пасовищної аквакультури, спрямована на отримання додаткового промислового запасу.
Марикультура  1) промислове розведення та вирощування морських водних живих ресурсів (риб, безхребетних, водних рослин) у спеціальних господарствах у прибережних районах моря; 2) різновид аквакультури, яка здійснюється у внутрішніх морських водах України – в Чорному і Азовському морях.
Маткові стада об'єктів аквакультури – статевозрілі риби, інші водні тварини, призначені для регулярного отримання потомства об'єктів аквакультури.
Меліорація біологічна – комплекс заходів, спрямованих на покращання умов розмноження, вирощування і збереження об'єктів аквакультури, а також регулювання видового складу риб і водних рослин у водоймищах.
Племінна організація (племінний завод, племінний репродуктор, селекційний центр, інші організації) – спеціалізована організація, що здійснює селекційно-племінну роботу з одомашненими формами і породами риб.
Порода риб – цілісна група риб одного виду, що має спільність походження, володіє унаслідок селекції генетично обумовленими біологічними і морфологічними ознаками, що специфічними для даної породи, відрізняють її від інших порід риб.
Рибництво  природне і штучне відтворення цінних видів водних живих ресурсів, вирощування рибопосадкового матеріалу, товарної продукції у природних водоймах, ставових, індустріальних, лиманних і озерно-товарних господарствах.
Рибництво індустріальне – вид рибогосподарської діяльності з розведення і вирощування риб і інших водних тварин в садках, басейнах, установках із замкнутою системою водокористування в регульованих і контрольованих людиною умовах з метою виробництва товарної продукції.
Рибництво ставкове – вид рибогосподарської діяльності з розведення і вирощування риб і інших водних тварин в ставках (обвалованих і руслових) і кар'єрах, що обводнені, в контрольованих людиною умовах з метою виробництва товарної продукції.
Рибництво товарне – вид рибогосподарської діяльності з розведення і вирощування одомашнених форм і порід риб, інших водних тварин, рослин і водоростей з метою отримання товарної продукції.
Селекційно-племінна робота – комплекс заходів, спрямованих на розвиток генетичного і селекційно-племінного потенціалу об'єктів аквакультури, створення, підтримку і тиражування селекційних досягнень, і їх ефективне використання.
Селекція  наука про методи створення сортів, гібридних рослин, порід тварин, штамів мікроорганізмів із потрібними людині ознаками.
Форма риб одомашнена – цілісна група риб одного виду, що має спільність походження, пройшла не менше двох поколінь доместикації і відрізняється деякими біологічними і морфологічними ознаками від осіб, що перебувають в стані природної свободи.
Пошук: 
   Русский язык English

Конкурс до рибного патруля

Відео-медіацентр                               


Гаряча лінія

Новини        Всі відео        Наш Youtube канал

Нормативні акти                 Корисні посилання

Накази Держрибагентства

Накази територіальних органів Держрибагентства

Проекти нормативних актів

Накази Мінагрополітики
Графіки прийому громадян
Для звернення громадян

Рибальство в Україні

Вакансії

Контакти


Карта державних підприємств та установ
Карта державних підприємств та установ
21:39 16.08.2015

© 2004-2016 Державне агентство рибного господарства України, 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 45-а
Всі права застережено

Схема проїзду
FGS_Studio