2013: вирішальний рік для реформування політики рибальства


 

Після голосування Комітету Європарламенту з питань рибальства (19.12.2012) перемовини, які стосуються пакету реформ, будуть поновлені на початку 2013 року як на пленарному засіданні Європарламенту щодо Загальної риболовної політики (далі – ЗРП, (CFP), так і на подальшому голосуванні стосовно пропозицій по Європейському морському і рибогосподарському фонду (далі – ЄМРФ (EMFF).

Перемовини між Парламентом і Радою спрямовані на якомога швидше, ще в 2013 році, досягнення компромісу стосовно всього пакету реформ. Це дозволило б реформам набути чинності у 2014 році. В свою чергу, чим раніше пакет набуде чинності, тим вірогідніше буде дотримано граничних термінів досягнення цілей безпечного (здорового) рибальства за допомогою максимально стабільного улову і впровадження вивантажувальних зобов'язань для всіх промисловиків на всій території Євросоюзу.

Три нові законодавчі акти, запропоновані Комісією, знаходяться ще на стадії обговорення: стосовно ЗРП, ЄМРФ і організації спільного ринку рибопродукції.

Як Рада, так і Парламент дали свої оцінки реформі зовнішньополітичного вектору рибогосподарської політики, (березень, листопад 2012 р. відповідно). Взагалі, обидві установи схвалили новий підхід, запропонований Комісією, і цей підхід вже реалізується Комісією в її відносинах з міжнародними партнерами.

Ірландія, яка буде головувати в Раді у першому півріччі 2013 року, оголосила пріоритетним завданням своєї роботи в рибогосподарській галузі реформу ЗРП. Тепер, коли пропозиції стосовно цієї реформи пройшли голосування у першому читанні в Комітеті Європарламенту з питань рибальства, наступним етапом має стати голосування на пленарному засіданні Європарламенту у лютому. Після чого можуть розпочатись переговори між інституціями. Основною метою Ірландії (від імені Ради) і делегації Комітету (від імені Парламенту) є укладення угоди між двома інституціями. Рада вже узгодила свою початкову позицію стосовно ЗРП в червні 2012 року. Ці перемовини відбуваються у тристоронньому форматі між трьома інституціями.

Плани стосовно нового ЄМРФ трохи відстають від пропозицій щодо ЗРП. Рада узгодила початкову позицію на жовтневому засіданні, а Комітет планує голосування за результатами доповіді члена Європарламенту Алена Кадека стосовно проекту і доповнень у березні. Голосування на пленарному засіданні Європарламенту відбудеться в травні 2013 року. Це також нагальна справа тому, що новий ЄМРФ має розпочати діяльність 1 січня 2014 року.

Пропозиції стосовно організації спільного ринку рибопродукції є найбільш перспективними. Рада і Парламент у своїх оцінках підтримали такий підхід до майбутнього ринку. Поки що тривають перемовини, але завершити їх планують на початку 2013 року.

 

Переклад українською В. Турок


Читайте також:

  ЄС є найбільшим у світі торговцем продуктами рибного господарства, - Держрибагентство

  Регламент (EU) № 508/20 Європейського парламенту і Ради від 15.03.2014

  Інтегровані економічні рекомендації (економічне дорадництво) в управлінні рибним господарством ЄС

  Вивчення проблеми: вплив на торгівлю морепродуктами російської заборони на імпорт

  Витяги із щорічного огляду «EU Fisheries and Aquaculture Markets Highlights - 07/2015»

  Кармену Велла. Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, морських справ та рибальства. Виступ на «Expo 2015»

  Науковці повідомляють про позитивні тенденції в європейській галузі рибальства

  Добробут тварин в галузі аквакультури ЄСДокументы: 1-8, 9-16, 17-24.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-а

тел.:+38 (044) 486-62-43, тел/факс:+38 (044) 272-20-32

E-mail: darg@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t