2013: вирішальний рік для реформування політики рибальства


 

Після голосування Комітету Європарламенту з питань рибальства (19.12.2012) перемовини, які стосуються пакету реформ, будуть поновлені на початку 2013 року як на пленарному засіданні Європарламенту щодо Загальної риболовної політики (далі – ЗРП, (CFP), так і на подальшому голосуванні стосовно пропозицій по Європейському морському і рибогосподарському фонду (далі – ЄМРФ (EMFF).

Перемовини між Парламентом і Радою спрямовані на якомога швидше, ще в 2013 році, досягнення компромісу стосовно всього пакету реформ. Це дозволило б реформам набути чинності у 2014 році. В свою чергу, чим раніше пакет набуде чинності, тим вірогідніше буде дотримано граничних термінів досягнення цілей безпечного (здорового) рибальства за допомогою максимально стабільного улову і впровадження вивантажувальних зобов'язань для всіх промисловиків на всій території Євросоюзу.

Три нові законодавчі акти, запропоновані Комісією, знаходяться ще на стадії обговорення: стосовно ЗРП, ЄМРФ і організації спільного ринку рибопродукції.

Як Рада, так і Парламент дали свої оцінки реформі зовнішньополітичного вектору рибогосподарської політики, (березень, листопад 2012 р. відповідно). Взагалі, обидві установи схвалили новий підхід, запропонований Комісією, і цей підхід вже реалізується Комісією в її відносинах з міжнародними партнерами.

Ірландія, яка буде головувати в Раді у першому півріччі 2013 року, оголосила пріоритетним завданням своєї роботи в рибогосподарській галузі реформу ЗРП. Тепер, коли пропозиції стосовно цієї реформи пройшли голосування у першому читанні в Комітеті Європарламенту з питань рибальства, наступним етапом має стати голосування на пленарному засіданні Європарламенту у лютому. Після чого можуть розпочатись переговори між інституціями. Основною метою Ірландії (від імені Ради) і делегації Комітету (від імені Парламенту) є укладення угоди між двома інституціями. Рада вже узгодила свою початкову позицію стосовно ЗРП в червні 2012 року. Ці перемовини відбуваються у тристоронньому форматі між трьома інституціями.

Плани стосовно нового ЄМРФ трохи відстають від пропозицій щодо ЗРП. Рада узгодила початкову позицію на жовтневому засіданні, а Комітет планує голосування за результатами доповіді члена Європарламенту Алена Кадека стосовно проекту і доповнень у березні. Голосування на пленарному засіданні Європарламенту відбудеться в травні 2013 року. Це також нагальна справа тому, що новий ЄМРФ має розпочати діяльність 1 січня 2014 року.

Пропозиції стосовно організації спільного ринку рибопродукції є найбільш перспективними. Рада і Парламент у своїх оцінках підтримали такий підхід до майбутнього ринку. Поки що тривають перемовини, але завершити їх планують на початку 2013 року.

 

Переклад українською В. Турок


Читайте також:

  Регламент (EU) № 508/20 Європейського парламенту і Ради від 15.03.2014

  Інтегровані економічні рекомендації (економічне дорадництво) в управлінні рибним господарством ЄС

  Вивчення проблеми: вплив на торгівлю морепродуктами російської заборони на імпорт

  Витяги із щорічного огляду «EU Fisheries and Aquaculture Markets Highlights - 07/2015»

  Кармену Велла. Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, морських справ та рибальства. Виступ на «Expo 2015»

  Науковці повідомляють про позитивні тенденції в європейській галузі рибальства

  Добробут тварин в галузі аквакультури ЄС

  Політика у сфері рибальства та санітарні норми рибної продукції (Травень, 2014)Документы: 1-8, 9-16, 17-24.
Пошук: 
   Русский язык English

Конкурс до рибного патруля

Відео-медіацентр                               


Гаряча лінія

Новини        Всі відео        Наш Youtube канал

Нормативні акти                 Корисні посилання

Накази Держрибагентства

Накази територіальних органів Держрибагентства

Проекти нормативних актів

Накази Мінагрополітики
Графіки прийому громадян
Для звернення громадян

Рибальство в Україні

Вакансії

Контакти


Карта державних підприємств та установ
Карта державних підприємств та установ
21:39 16.08.2015

© 2004-2016 Державне агентство рибного господарства України, 04053, м.Київ, вул.Січових Стрільців, 45-а
Всі права застережено

Схема проїзду
FGS_Studio